Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak wybrać dobre biurko dla dziecka?

biurko dla dziecka

Bez tych sprzętów pokój młodego człowieka nie może się obejść – biurko i krzesło. Nie ważne, czy dziecko zasiada przy biurku do kolorowanek, czy do skomplikowanych zadań z matematyki – mebel ten powinien spełniać określone wymagania.

Dobierz biurko do wieku dziecka

Stosownie do wieku dobieramy również kilka innych czynników, ale najważniejsza jest wysokość biurka. Dziecko powinno mieć biurko takiel wysokości, by możliwe było zasiadanie przy nim w prawidłowej postawie – z wyprostowanymi plecami, nogami zgiętymi pod kątem prostym i opartymi całą stopą na biurku. Ręce również zgięte pod kątem 90 stopni, powinny spoczywać na biurku równolegle.

Dlaczego postawa jest tak ważna? W młodym wieku kształtuje się kręgosłup człowieka. Jeśli nie zadbamy o prawidłową postawę naszego dziecka przy biurku, nabawi się ono skrzywienia kręgosłupa na całe życie. Poza tym przy nieprawidłowej postawie człowiek – również dorosły – szybciej się męczy. Odpowiednie biurko to naprawdę niewielki wkład w wielką sprawę, jaką jest zdrowie dziecka.

Liczy się wygląd

Dzieci rosną, więc powinny mieć bo jakiś czas zmienione biurko – nie tylko ze względu na wysokość. Wygląd typowego, dziecięcego biurka na ogół znacznie różni się od wyglądu biurka dla nastolatka i to ma w pewnym wieku bardzo duże znaczenie dla młodego człowieka.

Mając „dziecinne” biurko, nie zaprosi do siebie kolegi, czy koleżanki, bo będzie się po prostu wstydzić. Jeśli się  jednak na to zdecyduje, może narazić się na wyśmianie w klasie, co dla wrażliwego nastolatka może być prawdziwą katastrofą.

Jakie biurko kupić dla nastolatka?

Pokój dziecka w starszym wieku najlepiej jest urządzać w porozumieniu z nim, wybierając meble, które będą nie tylko wygodne, ale będą również po prostu podobać się młodemu człowiekowi. Jeśli nie jest możliwa wspólna wizyta w salonie meblowym, postaraj się przynajmniej wspólnie obejrzeć katalog. Poznaj gust twojego nastolatka i kieruj się nim przy wyborze biurka, przy którym dziecko będzie spędzać po kilka godzin dziennie.