Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

5 największych trendów w urządzaniu pokoju dziecka

5 największych trendów w urządzaniu pokoju dziecka

Co jakiś czas pojawiają się nowe trendy w dekoracji wnętrz, które widoczne są również w sposobie urządzania dziecięcych pokoi. Niezależnie od tego, w jakim stylu jest wystrój pomieszczenia, powinno ono być przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne oraz zapewniać dziecku przestrzeń, w której będzie ono chętnie spędzać wolny czas.

Pokój dla małej księżniczki

Nieodłącznym akcentem w tym wystroju jest różowy kolor, często obecny na ścianach czy w dodatkach takich jak dywan. Róż doskonale wygląda w połączeniu z bielą, dlatego warto zdecydować się na biurko i łóżko w tym kolorze. Możesz również wybrać jasne krzesło gamingowe lub fotel gamingowy dla dzieci z różowymi dodatkami, które nie tylko będzie świetnie pasować do cukierkowego wnętrza, ale także zapewni Twojemu dziecku komfort.

Skandynawski minimalizm

To styl, który charakteryzuje się prostym designem, bazującym na jasnych kolorach i nieskomplikowanych formach. Pasuje zarówno do pokoju najmłodszych, jak i nastolatka, dlatego jest bardzo praktycznym wyborem. Całość tworzy spokojne otoczenie, które sprzyja nauce. Aby zadbać o wygodę podczas odrabiania lekcji czy nauki, do pomieszczenia w stylu skandynawskim wybierz prosty fotel gamingowy dla dzieci – możesz zdecydować się na model z dodatkami w ulubionym kolorze Twojej pociechy, na przykład niebieskim czy różowym.  

Aranżacja związana z zainteresowaniami dziecka

Jeśli chcesz, by pokój Twojego dziecka był przestrzenią, w której będzie ono czuć się wyjątkowo dobrze, dodaj do wystroju tematyczne akcenty zgodne z jego zainteresowaniami. Mogą to być zarówno meble, na przykład łóżko w kształcie auta czy puf przypominający piłkę, jak i dekoracje ścienne – naklejki czy fototapety.

W zależności od tego, czym fascynuje się Twoja pociecha, pokój może być urządzony w stylu kosmicznym, sportowym czy inspirowanym ulubioną bajką lub książką. Jeśli wybierzesz ergonomiczne meble takie jak krzesło gamingowe, wystrój nie tylko będzie oddawać osobowość dziecka, ale również zapewni mu komfort i wygodę. 

Personalizacja wystroju

Bardzo modne jest ozdabianie wnętrza personalizowanymi dodatkami. Może to być imię dziecka na ścianie, fototapeta z własnym zdjęciem, galeria fotografii lub wyeksponowane w ramkach rysunki Twojej pociechy. Warto również zdecydować się na ręcznie wykonane ozdoby, które sprawią, że wystrój będzie niepowtarzalny, a dziecko będzie czuć się w swoim pokoju wyjątkowo.  

Funkcjonalność i bezpieczeństwo – ponadczasowe trendy

Jeśli chcesz, aby pokój Twojego dziecka był nie tylko ładny i przytulny, ale również wygodny i praktyczny, koniecznie pomyśl o wyposażeniu go w meble, które są ergonomiczne i wspierają utrzymywanie prawidłowej postawy, takie jak fotel gamingowy dla dzieci. Na przykład w asortymencie sklepu Kraken Chairs znajdziesz krzesło gamingowe, które nie tylko będzie pasować do sypialni Twojej pociechy, ale również zapewni jej komfort podczas odrabiania lekcji czy korzystania z komputera. Są pewne rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody – z pewnością należą do nich dbałość o zdrowy rozwój dziecka i o jego bezpieczeństwo.