Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Rolety czy zasłony do pokoju dziennego – co wybrać?

zasłony

Po modzie na rolety, żaluzje, żaluzjo – rolety i roleto – firanki oraz inne tego typu produkty, wracają do łask tradycyjne firanki i zasłony do pokoju. Jak je wybrać? W którym pokoju warto zastosować zasłony, a gdzie jednak lepiej sprawdzą się rolety?

Salon – wizytówka twojego domu

Zasłony do pokoju, mogą być świetną jego dekoracją. Warto o tym pamiętać zwłaszcza urządzając salon, który jest wizytówką domu. Mamy do dyspozycji niezliczoną ilość tkanin o różnych wzorach, kolorach i fakturze.

Czym najlepiej kierować się wybierając zasłony do pokoju dziennego?

Przede wszystkim muszą pasować do założeń wybranej przez nas aranżacji i być jej dopełnieniem, a nie kłócić się kolorystyką, czy sposobem upięcia zresztą elementów wystroju. Jeśli preferujemy minimalistyczny styl skandynawski, nie na miejscu będą zasłony grube i do tego mocno wzorzyste.

Świetnie sprawdzą się natomiast jednobarwne, lub w pasy, które dodatkowo pomogą wymodelować optycznie pomieszczenie.

Zasłony do sypialni

Zasłony są świetnym elementem dekoracyjnym również w sypialni. Tym bardziej, że można je świetnie dopasować do narzuty, czy poduszek na łóżku. Wnoszą we wnętrze sypialni ciepło i dodają przytulności w stopniu, w jakim nie uda się to przy użyciu żadnych rolet.

Świetnie wyglądają w połączeniu z delikatnymi firanami, zwłaszcza kiedy całość zostanie dekoracyjnie upięta.

Gdzie kupić zasłony do pokoju?

Istnieją wyspecjalizowane salony firan i zasłon, gdzie zamówisz zasłony doskonale dopasowane do twoich wnętrz. Personel salonów, to osoby zorientowane na śledzenie najnowszych trendów w modzie wnętrzarskiej, posiadające świetny zmysł kompozycji i wyczucie estetyki. Jeśli nie masz konkretnego własnego pomysłu na zasłony do pokoju, salon firan i zasłon jest świetnym miejscem nie tylko na znalezienie inspiracji, ale też konkretnego rozwiązania dla twojego salonu i sypialni. Pracownice salonu doradzą ci nie tylko sposób upięcia zasłon, ale też konkretny rodzaj tkaniny, który doskonale wpasuje się w twój styl