Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak wybrać wygodny fotel obrotowy?

fotel obrotowy

Odpowiedni mebel do wygodnego zasiadania przy biurku, to absolutna konieczność, jeśli pracujesz przy komputerze. W zasadzie w każdej pracy siedzącej, sytuacja wygląda podobnie – wygodny fotel obrotowy ułatwia życie. Jak go wybrać?

Czym się kierować przy wyborze

Rynek jest pełen najróżniejszych propozycji krzeseł obrotowych i wybór tego właściwego jest naprawdę niełatwy. Różna stylistyka, wykończenie, wysokość – wszystko to przyprawia o zawrót głowy.

Czym powinniśmy się kierować przede wszystkim wybierając fotel obrotowy?

Jeśli jest to mebel, na którym siedzimy wiele godzin dziennie, powinniśmy zadbać o maksymalną wygodę. Przede wszystkim siedzisko musi być sprężyste i odpowiedniej wielkości. Równie ważnym, jeśli nawet nie ważniejszym czynnikiem, jest możliwość regulacji wysokości siedziska, tak byśmy mogli dopasować ją zarówno do wzrostu, jak i do wysokości biurka, przy którym siedzimy. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ nieprawidłowa postawa bardzo męczy kręgosłup i na dłuższą metę znacznie uprzykrza życie.

Ważne, żeby nasz fotel obrotowy miał odpowiednio wyprofilowane oparcie, które będzie wspierać plecy w najbardziej newralgicznym punkcie, czyli w odcinku krzyżowo – lędźwiowym.

Wybierając fotel, dobrze jest po prostu „przymierzyć” kilka różnych modeli w salonie i dobrze się zastanowić, który najlepiej przysłuży się naszemu kręgosłupowi podczas wielogodzinnej pracy.

Jak wybrać fotel obrotowy dla dziecka

W przypadku dzieci, fotel obrotowy do biurka ma jeszcze większe znaczenie. Postawa ma bardzo duży wpływ na kształtujący się dopiero kręgosłup, dlatego przy wyborze należy przykładać dużą wagę do ergonomii.

Fotele obrotowe dla dzieci kuszą kolorowymi wzorami tapicerki, czasem kosmicznym kształtem, ale nie dajmy się uwieść wyłącznie wyglądowi, ponieważ od tego fotela zależy nie tylko komfort przy odrabianiu lekcji, ale również zdrowie kręgosłupa naszego dziecka.

Koniecznie sprawdź zakres regulacji fotela – im bardziej da się ją dopasować do sylwetki dziecka, tym lepiej.