Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Nowoczesne, czy rustykalne – jakie meble kuchenne wybierasz?

meble kuchenne

Jeśli tylko pomieszczenie ma odpowiednią powierzchnię, kuchnia często staje się sercem domu, gdzie nie tylko przygotowujemy posiłki, ale też je spożywamy – często w gronie rodziny. Spędzamy tam razem czas, rozmawiamy. Przyjaciół, których traktujemy jak rodzinę, również zapraszamy do kuchni. Dlatego to bardzo ważne, jak urządzimy to wnętrze.

Meble kuchenne – modne, czy tradycja?

Na szczęście w ostatnich latach moda idzie w parze z funkcjonalnością i naprawdę nowoczesne meble są jednocześnie pojemne oraz wygodne. Jednak nie każdy jest fanem nowoczesnego designu.

W wielu domach nadal popularne są meble kuchenne w stylu rustykalnym. W czym tkwi ich fenomenalna popularność?

Styl rustykalny, zwłaszcza w kuchni, kojarzy nam się z ciepłem i wiejskimi wyjazdami wakacyjnymi – zapewne dlatego tak chętnie do niego wracamy.

Oprócz charakterystycznej dla wielskich klimatów swojskości, styl rustykalny oznacza prostotę i wygodę, oraz funkcjonalność. Tu wszystko mamy pod ręką, jak nasze babcie

Zestaw gotowy, czy meble na zamówienie?

Głównym kryterium w rozważaniach, jakie meble wybrać – gotowe, czy wykonane na zamówienie, zazwyczaj jest cena.

Gotowe zestawy są znacznie tańsze, chociaż nie zawsze tak funkcjonalne, jak byśmy tego oczekiwali. Musimy też dobrać zestaw tak, żeby pasował do kształtu kuchni, co nie jest łatwe, jeżeli ma ona niestandardowe wymiary, czy kształt. Zwykle też zestawy dostępne od ręki tworzone są w oparciu o aktualnie obowiązujące trendy, co nie musi nam odpowiadać, jeśli chcemy mieć w swojej kuchni naprawdę wyjątkowe meble, wykonane w niedzisiejszym stylu – na przykład meble rustykalne.

Narożnik, czy stół i krzesła?

Kilka lat temu hitem wśród kuchennych mebli były narożniki, ze schowkami pod siedziskami. Ostatnio jednak znów najczęściej spotyka się stoły i komplety krzeseł.

Które z tych rozwiązań wybrać?

Tu naprawdę wszystko zależy od naszych upodobań i tego, na jaki siedzisku jest nam wygodnie.

Jeśli więc jednak wybieramy niemodny narożnik, wszystko jest w porządku, gdy do tego wyboru skłania nas wygoda, nie cena.