Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak wybrać łóżeczko niemowlęce?

łóżeczko niemowlęce

Wybór łóżeczka dziecięcego wydaje się prosty, jednak przyszli rodzice podczas wizyty w sklepie zauważają, że jest zupełnie inaczej. W sklepach meblowych dostępnych jest wiele modeli łóżeczek dla maluszków, ale tylko część z nich jest bezpieczna i przyjazna dla najmłodszych. Jakie łóżeczko dziecięce dla maluszka wybrać?

1. Bezpieczne łóżeczko dla malucha

2. Przyjazne, dziecięce wzory

Dziecięce łóżeczka różnią się od mebli dorosłych nie tylko rozmiarem. Meble dla najmłodszych pełnią inne funkcje i częściej są wykorzystywane na znacznie więcej sposobów niż przewidział producent. Maluchy w łóżeczkach bawią się, przytulają i wygłupiają z rodzicami, a czasem wesoło skaczą i wykonują dziecięce akrobacje. Jeśli szukasz łóżka dla niemowlaka lub kilkuletniego malca, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. 

Bezpieczne łóżeczko dla malucha

Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią w przypadku najmłodszych dzieci. Rodzice powinni wybierać łóżeczka wykonane z materiałów nietoksycznych, solidnych i odpornych na uszkodzenia. Dodatkowo mebel powinien być pokryty farbą bez zawartości szkodliwych substancji. Jest to ważne, gdyż maluchy często gryzą szczebelki i deseczki łóżeczka. W przypadku starszych dzieci istotne jest zamontowanie barierki ochronnej do łóżka. Taka barierka zabezpiecza malucha przed spadnięciem z materaca na podłogę i bolesnym uderzeniem. 

Ze względu na to, że dzieci często skaczą po materacu i wygłupiają się na łóżku, mebel powinien być pozbawiony ostrych kantów i wystających elementów. Rogi deseczek powinny być zaokrąglone, by ewentualne uderzenie nie miało przykrych konsekwencji. Dodatkowo warto sprawdzić, czy producent mebli dziecięcych posiada odpowiednie certyfikaty na poszczególne meble. Są one dowodem na to, że mebel stworzono przy zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa.

Przyjazne, dziecięce wzory

Wybierając łóżko dziecięce z barierką, powinno się zwrócić uwagę na wygląd mebla. Dzieci lubią kolorowe, bajkowe wzory, które zmieniają ich pokoik w przyjazną przestrzeń. Dekoracyjne wzory z księżniczkami, samochodami, rycerzami, zwierzakami lub misiami sprawiają, że maluch zasypia spokojniej i z chęcią spędza czas w przygotowanym dla niego kąciku. Wzory na mebelkach są utrzymane w przyjaznej, zwykle pastelowej kolorystyce, która wpływa kojąco na najmłodszych. Takie barwy sprawiają, że dzieci od razu czują się w pokoiku jak u siebie. Dodatkowo przyjazne wzory łatwo komponują się z wieloma dziecięcymi dodatkami, dzięki czemu bez trudu stworzy się stylową aranżację wnętrza dla malucha.