Masz szczególne wymagania względem tkaniny, z której uszyjesz poszewki, zasłony lub inne elementy dekoracyjne do swojego domu? Materiały o właściwościach antybakteryjnych powinny spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. Ich struktura utrudnia gromadzenie się kurzu, a więc jest łatwa w utrzymaniu czystości. Odczują to na pewno osoby z alergią na roztocza.
Jeżeli ze względów zdrowotnych czy higienicznych do tej pory ograniczałeś ilość tkanin w swoim domu, nadszedł czas, aby to zmienić. Nie musisz obawiać się wirusów rozwijających się w zakurzonych tekstyliach. Wystarczy, że do realizacji swoich wnętrzarskich i krawieckich projektów wybierzesz tkaninę antywirusową. Jej parametry na pewno spełnią oczekiwania osób z nadwrażliwością ze strony układu oddechowego, a także rodziców małych dzieci. Zaletą jest nie tylko wysoka jakość materiałów, ale też ogromny wybór wzorów i kolorów.
Czym charakteryzuje się tkanina antywirusowa?
Nazwa tkaniny antywirusowej nie jest przypadkowa. Aby mogła ona uchodzić za taką, za jaką podaje ją producent musi zostać spełnionych klika warunków. Przede wszystkim – rodzaj tkaniny. Nie może nią być nic, co zagraża ludziom ani zwierzętom. Dotyczy to także farb wykonywanych do zrobienia nadruków. Potwierdzeniem tego są certyfikaty takie jak Oeko-Tex.
Chociaż do produkcji tkanin antywirusowych zaleca się używanie ekologicznych składników, to wcale nie wpływa negatywnie na ich jakość czy wygląd. Przeciwnie – kolory pozostają długo żywe, nie blakną i nie płowieją w efekcie słońca czy intensywnej eksploatacji. Zazwyczaj mają bardzo dobre parametry techniczne i, oprócz odporności na płowienie, mechacenie czy przecieranie, są łatwe w czyszczeniu – także na sucho. To ważne, gdy do mycia wystarcza sama woda, bez dodatku detergentów.
Co wpływa na antybakteryjność tkanin?
Co sprawia, że tkanina jest antybakteryjna? Każdy producent ma własną definicję i sposób produkowania odpowiednich materiałów. Jednym z pomysłów jest dodanie innowacyjnej powłoki Virus Protect, zapewniającej wysoką ochronę przed wirusami, grzybami i drobnoustrojami, które sprzyjają infekcjom.
To nie tylko zabezpieczenie przed nimi, ale też aktywne ich zwalczanie po przeniknięciu do DNA drobnoustrojów. Substancje o właściwościach dezynfekcyjnych mają bardzo dobrą skuteczność, dlatego już samo utrzymanie w czystości mebla obitego taką tkaniną staje się proste i nie nastręcza trudności.
Więcej artykułów
Nieruchomości luksusowe – czy warto inwestować w ekskluzywne mieszkania?
Idealne miejsce relaksu i pracy: Jak wybrać domek ogrodowy?
Sauna w domu – luksus i wygoda dostępne dla każdego