Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Szukasz tkaniny antywirusowej? Ta propozycja jest dla Ciebie

tkanina antywirusowa

Masz szczególne wymagania względem tkaniny, z której uszyjesz poszewki, zasłony lub inne elementy dekoracyjne do swojego domu? Materiały o właściwościach antybakteryjnych powinny spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. Ich struktura utrudnia gromadzenie się kurzu, a więc jest łatwa w utrzymaniu czystości. Odczują to na pewno osoby z alergią na roztocza.

Jeżeli ze względów zdrowotnych czy higienicznych do tej pory ograniczałeś ilość tkanin w swoim domu, nadszedł czas, aby to zmienić. Nie musisz obawiać się wirusów rozwijających się w zakurzonych tekstyliach. Wystarczy, że do realizacji swoich wnętrzarskich i krawieckich projektów wybierzesz tkaninę antywirusową. Jej parametry na pewno spełnią oczekiwania osób z nadwrażliwością ze strony układu oddechowego, a także rodziców małych dzieci. Zaletą jest nie tylko wysoka jakość materiałów, ale też ogromny wybór wzorów i kolorów.

Czym charakteryzuje się tkanina antywirusowa?

Nazwa tkaniny antywirusowej nie jest przypadkowa. Aby mogła ona uchodzić za taką, za jaką podaje ją producent musi zostać spełnionych klika warunków. Przede wszystkim – rodzaj tkaniny. Nie może nią być nic, co zagraża ludziom ani zwierzętom. Dotyczy to także farb wykonywanych do zrobienia nadruków. Potwierdzeniem tego są certyfikaty takie jak Oeko-Tex.

Chociaż do produkcji tkanin antywirusowych zaleca się używanie ekologicznych składników, to wcale nie wpływa negatywnie na ich jakość czy wygląd. Przeciwnie – kolory pozostają długo żywe, nie blakną i nie płowieją w efekcie słońca czy intensywnej eksploatacji. Zazwyczaj mają bardzo dobre parametry techniczne i, oprócz odporności na płowienie, mechacenie czy przecieranie, są łatwe w czyszczeniu – także na sucho. To ważne, gdy do mycia wystarcza sama woda, bez dodatku detergentów.

tkanina antybakteryjna

Co wpływa na antybakteryjność tkanin?

Co sprawia, że tkanina jest antybakteryjna? Każdy producent ma własną definicję i sposób produkowania odpowiednich materiałów. Jednym z pomysłów jest dodanie innowacyjnej powłoki Virus Protect, zapewniającej wysoką ochronę przed wirusami, grzybami i drobnoustrojami, które sprzyjają infekcjom. 

To nie tylko zabezpieczenie przed nimi, ale też aktywne ich zwalczanie po przeniknięciu do DNA drobnoustrojów. Substancje o właściwościach dezynfekcyjnych mają bardzo dobrą skuteczność, dlatego już samo utrzymanie w czystości mebla obitego taką tkaniną staje się proste i nie nastręcza trudności.