Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Rodzaje krzeseł do barów i restauracji

Kultowe krzesła restauracyjne

Każdy lokal gastronomiczny powinien kreować swój własny, indywidualny styl, zgodny z typowym gościem, a także wizją usług. Podstawowym środkiem takiej kreacji jest wnętrze, a jedne z najważniejszych jego elementów stanowią krzesła. Jakie są ich rodzaje i jakie pasują do jakich lokali?

Eleganckie obicia

Eleganckie krzesła z obiciem najlepsze są do statecznych, spokojnych lokali z klasą: formalnych restauracji i ewentualnie kawiarni. Stanowią też dobre rozwiązanie dla domów weselnych, sal bankietowych, i podobnych miejsc, w których organizuje się spotkania z okazji ważnych uroczystości. Siedziska tego typu na ogół mają dość wymyślną formę (na przykład, ozdobne nogi, okrągłe oparcia), są stosunkowo obszerne i względnie ciężkie. Siedzi się na nich wygodnie, są przytulne, jednakże wymuszają stateczną postawę. Nie są najlepszym rozwiązaniem dla klubów, barów, dyskotek czy jadłodajni typu fast-food – mogą pasować tam jak pięść do nosa, a nawet wyglądać groteskowo. Na ogół są nieco kosztowniejsze, niż inne, warto więc kupować je na okazjach typu “stylowe krzesła wyprzedaż“.

Minimalistyczny modernizm

Krzesła tego typu są współcześnie “na topie”. Doskonale zgrywają się z wnętrzami modernistycznymi, ale też loftowymi czy skandynawskimi. Pasują do wszelkiego typu kawiarni, restauracji, ale też barów czy klubów, o ile są utrzymane w takiej stylistyce (a o to nie trudno). W tej kategorii pojawiają się zarówno proste modele, jak i krzesła o bardziej złożonej formie, przypominającej niekiedy fotel. Nierzadkie są podłokietniki. Siedziska takie są rozwiązaniem bardzo bezpiecznym; przypadną do gustu większości gości.

Kultowe krzesła restauracyjne ALCATRAZ

Uniwersalne drewno

Drewniane krzesła do restauracji nadają się idealnie prawie wszędzie – jedyne, co trzeba dobrać, to szczegóły. Zalicza się do nich, na przykład, obecność – lub nieobecność – podłokietników, wysokość nóg, czy wysokość oparcia. Ich dużym plusem jest również to, że są stosunkowo tanie, lecz nie widać tego po nich. Inna zaleta to również wytrzymałość i odporność na permanentne zabrudzenie (nawet, jeżeli coś się na nie wyleje, będzie to łatwe do wyczyszczenia). Tego typu krzesła nadają się do praktycznie każdego rodzaju obiektów, komponując się dobrze z większością współczesnych styli wnętrz (nie zgrają się co najwyżej z średniowiecznymi zamkami czy barokowymi pałacykami), Przy swojej prostocie nie mają w sobie nic z ordynarności czy kiczu, więc z powodzeniem mogą służyć również w bardziej formalnych wnętrzach. Podsumowując, jeżeli nie wiesz, który z dwóch powyższych rodzajów będzie najlepszy, wybierz właśnie ten.