Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Wykończenie wnętrza panelami przypodłogowymi

panele przypodłogowe

Wystrój wnętrza ma istotny wpływ na klimat pomieszczenia. Wpływa również na samopoczucie mieszkańców. Każdy element wnętrza powinien być starannie zaplanowany. Najlepiej jak tworzy z wszystkimi przedmiotami harmonijną i spójną całość. Jeżeli mieszkanie zaprojektowane jest w stylu skandynawskim czy minimalistycznym  wszelkie detale, także listwy przypodłogowe powinny harmonizować się z wyposażeniem mieszkania.

Listwy przypodłogowe – istotny element wnętrza

Listwy montowane pomiędzy ścianą a podłogą, określane też panelami przypodłogowymi, w ostatnich latach zyskały na znaczeniu. Są istotne nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale i estetycznym. Elegancko i gustownie dobrane listwy nadają pomieszczeniu nadzwyczajnego klimatu i poprawiają samopoczucie mieszkańców oraz gości.

Posadzka a panele przypodłogowe  

Decydując się na wybór posadzki do kuchni, jadalni, pokoju czy salonu, musimy pomyśleć o listwach wykończeniowych. Muszą one pasować kolorystycznie i strukturalnie do barwy ścian, rodzaju posadzki oraz ogólnego aranżu wnętrza. Wybór paneli przypodłogowych jest równie istotny jak materiału posadzkowego. Brak wykończenia listwami może zepsuć wizerunek pomieszczenia, wyłożonego nawet najdroższą i najbardziej ekskluzywną posadzką.

Funkcje listew przypodłogowych

Wybór paneli do wykończenia podłogi nie jest prosty. Na rynku można spotkać się z bogatą ofertą produktów. Listy pełnią bardzo ważną funkcję w stabilizowaniu posadzki i możliwym wybrzuszeniem się podłogi pod wpływem kontaktu z wilgocią.

Listwy stanowią również doskonałą ochronę dla ścian. Dzięki nim na powierzchni ściennej pomiędzy ścianą a podłogą nie gromadzą się zabrudzenia, głównie kurz i pył. Podłoga i ściana w mniejszym stopniu narażone są na możliwe uszkodzenia mechaniczne.  

Panele przypodłogowe dość dobrze maskują przewody instalacyjne w postaci kabli. Ukrycie ich pod listwą to już standardowe rozwiązanie stosowane w wielu domach. Dzięki listwom meble nie przylegają bezpośrednio do ścian. Wolna przestrzeń pomiędzy meblami a ścianą zabezpiecza ją przed możliwymi zarysowaniami.

Koniecznie zapoznaj się z informacjami na stronie https://stylowyporadnik.pl/ i dobierz najlepsze rozwiązanie wykończenia wnętrza.