Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Naprawa dachu po kunie

kuna

Zniszczenie izolacji dachu po ataku kuny jest dość powszechne na terenie całego kraju. Warto wiedzieć, jak reagować w takiej sytuacji, aby szybko naprawić zniszczenia i zabezpieczyć poddasze przed kolejnymi tego typu sytuacjami.

Jak wygląda naprawa dachu po kunie?

W sytuacji zniszczenia dachu na skutek działania kuny najczęściej wykonuje się naprawę z zastosowaniem techniki ciśnieniowego wdmuchiwania izolacji. Jest to możliwe wówczas, gdy folia paroprzepuszczalna, czyli tzw. membrana nie została uszkodzona. Wdmuchiwanie ocieplenia posiada tę zaletę, że jest szybkie i pozwala naprawić z zewnątrz wszystkie uszkodzenia dachu. Na terenie Krakowa i okolic takie usługi wykonuje firma FastKraków.

Zaletą metody z zastosowaniem techniki ciśnieniowego wdmuchiwania izolacji jest możliwość kompleksowej naprawy nawet w trudno dostępnych miejscach. Co więcej, dla właścicieli domów oznacza to brak konieczności kosztownych wydatków na nowe poszycie izolacyjne.

Często do naprawy dachu po ataku kuny stosuje się też wełnę celulozową, a sama praca polega na zdjęciu pokrycia i usunięciu starej wełny. To dość popularny sposób na to, by przywrócić dawną świetność dachu i zadbać o właściwą izolację z zastosowaniem waty. To też dość duża pewność, że nie będzie ponownego ataku kuny. Wełna celulozowa zawiera bowiem sole boru, które podrażniają błony śluzowe szkodników, co zniechęca je do pojawienia się w tym miejscu i skutecznie odstrasza na przyszłość. Z kolei jeśli chodzi o korzyści izolacyjne dla domowników, to specjaliści wskazują, że wełna mineralna zapewnia właściwe warunki termiczne w czasie upałów.

W sytuacji, kiedy zmagamy się ze szkodami po ataku kuny, warto naprawę zlecić fachowej firmie. Na terenie Krakowa jest nią FastKraków. Dobrzy specjaliści są w stanie wykonać naprawę poddasza bez konieczności ściągania płyt gipsowych. Dla domowników jest to możliwość zaoszczędzenia czasu i kosztów, a sama naprawa odbywa się szybko. W praktyce już w ciągu kilku godzin możliwe jest trwałe usuniecie szkód, jakie wyrządziła kuna. Fachowcy w tym celu tworzą specjalne poduszki powietrzne pomiędzy płytami gipsowymi. To przez nie wlatuje powietrze, a fakt, że jest to materiał lekki, wpływa na możliwość zatkania wszelkich nieszczelności w pokryciu domu, co ma wpływ na izolację w przyszłości.

Oprócz samej naprawy dachu po ataku kuny warto też zadbać o to, by nie dochodziło do podobnych sytuacji w przyszłości. Można np. zdecydować się na modne w ostatnim czasie odstraszacze ultradźwiękowe, które emitują dźwięk. Wiele osób decyduje się na urządzenia z potencjometrem, co daje możliwość ustawienia częstotliwości fal. Równie często ustawia się też pułapki, w które łapie się żywe zwierzę. Trzeba je potem wywieść daleko od domu, np. do lasu.

Profesjonalna naprawa dachu z firmą FastKraków

Firma FastKraków oferuje naprawę zniszczonych dachów, również tych, które wymagają odnowy po ataku kuny. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w renowacjach i naprawach dachów osób prywatnych i nie tylko. Sprawnie działamy również wówczas, kiedy niezbędne jest szybkie zabezpieczenie poddasza i naprawa dachu zniszczonego przez atak kuny.

Oprócz wykonywania napraw w sytuacjach tak nagłych jak atak kuny, wykonujemy też szereg prac dekarskich. Budujemy, renowujemy i naprawiamy dachy budynków o różnym przeznaczeniu, także zabytkowych. Przykładamy wagę do detali, wiedząc, jak ważna jest nienagannie wykonana praca, będąca najlepszą wizytówką naszej firmy. Posiadamy grono specjalistów, w tym wykwalifikowanych dekarzy i murarzy, którzy specjalizują się w dachach skośnych i prostych. Jeśli chcesz wybrać dobrą firmę, cieszącą się nienaganną opinią i z fachowym podejściem do pracy – zapraszamy do kontaktu.

Jeśli poddasze domu ucierpiało w efekcie ataku gryzonia, takiego jak kuna to warto szybko zadbać o naprawę i usuniecie szkód. Na terenie Krakowa naprawę dachów uszkodzonych przez kuny oferuje nasza firma – FastKraków. Gwarantujemy szybkie i profesjonalne naprawy szkód, a tym samym przywrócenie dachowi dawnego wyglądu.