Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jakie dodatki do pokoju dziecka? Modny zegar, szufladki na biurko… Co jeszcze?

pokój dziecięcy

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego to spore wyzwanie. Liczy się tu nie tylko praktyczne wykorzystanie przestrzeni i zapewnienie swojej latorośli wszystkich niezbędnych sprzętów, ale również kreatywność. Pokój dziecięcy to przestrzeń, w której maluch powinien czuć się bezpiecznie, dlatego musi być przytulny, ale jednocześnie powinien pobudzać dziecięcą kreatywność. Jak sprawić, by dziecko z przyjemnością spędzało czas w swoim pokoju? Jakie dodatki warto wykorzystać?

Co powinno znaleźć się w dziecięcym pokoju?

Zaczniemy od rzeczy podstawowych, to znaczy takich, bez których dziecko po prostu nie może się obejść. W dziecięcym pokoju muszą znaleźć się takie meble, jak łóżko, biurko lub stolik dla mniejszych dzieci, wygodne krzesło oraz szafa lub inne meble do przechowywania, półki lub regały. Wszystkie te elementy dostępne są w większości sklepów meblowych, jednak chcąc stworzyć naprawdę ciekawy i oryginalny pokój, nie można poprzestać na ustawieniu niezbędnych mebli w pokoju.

W tym momencie przechodzimy do kwestii kluczowej, a mianowicie do dodatków. To one tworzą klimat pomieszczenia i mogą całkowicie je odmienić. Warto zadbać o każdy szczegół, jak np. zegar wiszący na ścianie. Dzięki ogromnemu wyborowi tego typu elementów możemy stworzyć niezwykłą i przede wszystkim spójną aranżację. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że poszukiwania dodatków idealnie pasujących do wymyślonego przez nas motywu może zająć trochę czasu, dlatego najmodniejsze zegary dla dzieci zebrał w jednym miejscu smyk24.pl.

Praktyczne dodatki do pokoju dziecka

Warto zaznaczyć, że dodatki to nie tylko dekoracje, ale również praktyczne i funkcjonalne przedmioty, które mogą przyjmować ciekawe bajkowe lub designerskie formy. Bez wątpienia w pokoju dziecięcym powinien znaleźć się wspomniany już wcześniej zegar, ale nie tylko. Bardzo przydatne są wszelkiego rodzaju poduszki, które świetnie sprawdzają się podczas zabawy, a jednocześnie nadadzą przytulnego charakteru. Istotną rolę pełni również oświetlenie. Poza główną lampą, która oświetla całe pomieszczenie, warto zamontować także dodatkowe, słabsze źródła światła. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju lampki nocne oraz lampki wiszące, które niektórym kojarzą się ze światełkami choinkowymi.

Dobrym pomysłem są też różnego rodzaju ozdoby na ścianę, które mogą jednocześnie pełnić funkcję edukacyjną. Wiele tego typu dodatków można stworzyć samemu lub wspólnie z dzieckiem, jeśli jest trochę starsze. Przedszkolaki na pewno będą bardzo dumne, jeśli na ścianie zawiśnie np. stworzony przy ich pomocy kalendarz.

O czym pamiętać przy tworzeniu pokoju dla dziecka?

Dobry pomysł przy tworzeniu dziecięcego pokoju to spora część sukcesu, jednak trzeba go jeszcze wykonać. Warto pamiętać o tym, że nie musimy stworzyć od razu idealnego pokoju, możemy go na spokojnie dopracowywać, biorąc pod uwagę zmieniające się potrzeby dziecka. Na pewno warto wykorzystać różnego rodzaju kosze i inne akcesoria służące do przechowywania, gdyż przy ich pomocy łatwo jest zaprowadzić i utrzymać porządek. W przypadku starszych dzieci, które chodzą już do szkoły, na pewno sprawdzą się dodatkowe schowki na drobne przedmioty, takie jak szufladki na biurko.