Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Heksagony w nowoczesnej kuchni

heksagony w kuchni

Heksagonalne płytki – zarówno naścienne, jak i podłogowe – to rozwiązanie dedykowane tak naprawdę każdemu wnętrzu. Prym wiedzie jednak wybieranie ich do kuchni, co nie jest wyborem przypadkowym. Warto wiedzieć, dlaczego sześciokątne płytki są tak wielbione przez projektantów i ich klientów.

Czym przyciągają płytki heksagonalne?

Nie ulega wątpliwości, że płytki heksagonalne tworzą efektowny i oryginalny wystrój. Mogą być punktem głównym kuchni i przyciągać wzrok już od pierwszej chwili, albo też stanowić tło – niezwykle atrakcyjne, ale jednak niespecjalnie dostrzegalne. Wynika to z faktu, że płytki tego typu łączyć można w dowolny sposób:

– w sposób uporządkowany, gdzie wzory czy kolory projektant połączył harmonijnie i nienachalnie. Najczęściej podkreślają lub tłumią motyw przewodni wnętrza;

– w sposób urozmaicony, gdzie dominują niecodzienne (niemal patchworkowe) połączenia, wariacja na temat barw czy wzorów dodaje totalnie niecodzienny look i skupia uwagę na wybranym obszarze;

Jak wspomniane zostało wyżej, sześcioboczne płytki sprawdzą się w każdej kuchni, albowiem pasują do pomieszczeń stworzonych w stylu klasycznym oraz nowoczesnym. Ze względu na zapotrzebowanie mogą imitować drewno, beton, kamień.

Kuchnia – miejsce idealne dla płytek sześciokątnych

Projektant wnętrz Gdynia proponuje rozważne dobieranie płytek heksagonalnych, gdyż również tutaj umiar jest zdecydowanie lepszy niż nadmiar. W przypadku tak charakterystycznego rozwiązania architektonicznego nietrudno o przesadę, która równoznaczna może być nawet z kiczem. Wobec tego najlepszymi obszarami kuchni są zwłaszcza dwa.

Powierzchnia płaska pozioma…

Osoby odważne lub też uciekające od standardowych rozwiązań niejednokrotnie decydują się na położenie heksagonalnych płytek na podłodze. Większa połać w tym stylu genialnie podkreśli wnętrze. Należy jednak kwestię aranżacji oddać w ręce profesjonalisty, który wie jak sprawić, by wnętrze robiło wrażenie.

… oraz pionowa

Znacznie powszechniejszym miejscem obecności płytek sześciokątnych jest ściana nad blatem. I trzeba podkreślić – nad blatem, nie zaś na każdej pustej powierzchni ściany. Stanowią rozwiązanie praktyczne (możliwość usunięcia zanieczyszczeń), ale i estetyczne.

Czemu warto postawić na heksagony?

Jak zatem najprościej wytłumaczyć fenomen płytek o sześciu bokach? Oczywiście poprzez podkreślenie ich walorów estetycznych. Za sprawą swobody w łączeniu oraz wielu możliwości wykorzystania ich we wnętrzu wnoszą niepowtarzalny urok i ożywiają wnętrze.

Ponadto są modne od wielu sezonów i można sądzić, iż to zbyt szybko się nie zmieni, a co za tym idzie – można traktować je jako rozwiązanie niemalże ponadczasowe.