Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Metamorfoza tarasu – trzy pomysły na wiosenną odnowę

metamorfoza tarasu

Stanowią część domów jednorodzinnych i wielopiętrowych apartamentów, gdzie często pełnią rolę centrum życia towarzyskiego lub spokojnej oazy, do której wracamy po ciężkim dniu pracy. Obecność tarasów, bo o nich mowa, doceniliśmy zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa, gdy dla części z nas stały się one jedyną możliwością spędzenia odrobiny czasu na świeżym powietrzu.

Aby móc w pełni korzystać z możliwości, jakie zapewnia nam ta prywatna przestrzeń, nieodzowna może okazać się gruntowna metamorfoza tarasu, która nada mu zupełnie nowy szyk i grację. Jakie zabiegi warto przeprowadzić, aby nadać mu niepowtarzalny styl?

1.      Metamorfoza tarasu z drewna – jak przywrócić jego naturalne piękno?

Jeśli dominującym budulcem Twojego przydomowego tarasu jest drewno, z pewnością zauważyłeś, że materiał ten z biegiem czasu traci swoje naturalne piękno. Aby uchronić jego oryginalny, niepowtarzalny charakter, warto pamiętać o cyklicznych zabiegach renowacyjnych, które pomogą zapobiec dalszym usterkom, a nawet przywrócić jego pierwotny wygląd.

Jednym z tego typu zabiegów jest olejowanie desek. Proces ten jest stosunkowo prosty – z łatwością podołają mu również osoby, które nie mają dużego doświadczenia w tego rodzaju pracach. Warto pamiętać również, że kompleksowa metamorfoza tarasu drewnianego obejmuje szereg zadań, takich jak oczyszczanie, odszarzanie oraz impregnacja. Wśród wiodących na rynku marek do pielęgnacji drewna warto rozważyć m.in. produkty Remmers.

2.      Metamorfoza tarasu betonowego – dla miłośników surowego stylu

Tarasy ulokowane w nowoczesnych blokach wielorodzinnych są zazwyczaj zdominowane przez szkło, metal lub beton. Jeśli chcesz nadać tarasowi jednolity, modernistyczny wygląd, odpowiednim rozwiązaniem może być metamorfoza tarasu przy pomocy betonu dekoracyjnego. Ściany przy tarasie można wykończyć przy pomocy płyt z betonu architektonicznego, dostępnych w zróżnicowanych odcieniach.

Wbrew pozorom, surowy urbanistyczny sznyt może doskonale uzupełnić się z naturalną zielenią. Przykładem takiego rozwiązania są m.in. niezwykle solidne i trwałe donice betonowe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Tak przeprowadzona metamorfoza tarasu nada mu wyjątkowy, oryginalny wygląd, stanowiący połączenie dzikiej natury z dziełem ludzkiej ręki.

3.      Uchroń się przed letnimi burzami i palącym słońcem

Choć większość z nas z utęsknieniem wyczekuje na lato, zbyt wysoka temperatura również nie sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Aby zabezpieczyć taras przed nadmiarem promieni słonecznych oraz nagłymi burzami, warto zastanowić się nad inwestycją w osłony przeciwsłoneczne: np. pergole bądź markizy.

taras na dachu

Należy jednak mieć na uwadze, że w specjalistycznych sklepach znajduje się bardzo szeroki wybór zadaszeń tarasowych, różniących się zarówno sposobem montażu oraz wyglądem, jak i zastosowaniem praktycznym. Jeśli nie jesteś pewien, o jaki rodzaj konstrukcji powinna opierać się planowana przez Ciebie metamorfoza tarasu, nie wahaj się skorzystać z wiedzy ekspertów.

Sklep internetowy Milabud – wszystko, czego potrzebuje Twoja metamorfoza tarasu

Szukasz sklepu internetowego, w którym natychmiast zamówisz wszystko, co niezbędne do nadania Twojemu tarasowi zupełnie nowej prezencji? Odwiedź stronę Milabud.pl, na której znajdziesz wszystko, co niezbędne do szeroko zakrojonych prac remontowych – przekonaj się, że metamorfoza tarasu może być prostsza niż myślisz!