Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Malowanie dachu w Tarnowie – dlaczego warto?

malowanie dachów Tarnów

Sprawny dach chroni budynek przed uszkodzeniem na skutek opadów atmosferycznych. Forma dachu, jego spadek, pochylenie czy odprowadzanie wilgoci definiują jego skuteczność, jednak z biegiem lat wygląd dachu w niczym nie przypomina już tego sprzed lat. Często rozwiązywane jest to przez drogą wymianę poszycia dachowego. Czy są inne, tańsze sposoby, by przywrócić jego prawidłową funkcję oraz dawny wygląd?

Renowacja i malowanie zamiast wymiany?

Wymiana dachu skutecznie ochroni dom na kolejne lata. Może się jednak okazać, że pokrycie, którego użyliśmy wcześniej nie jest już produkowane i będziemy musieli zdecydować się na inny produkt. Nawet jeśli problem ten nie występuje, taka wymiana wiąże się z kosztami mogącymi mocno nadwyrężyć rodzinny budżet. Dlatego coraz większą popularność zyskują usługi renowacji i malowania dachów, które pozwalają na pełne ich zabezpieczenie na długie lata, przy zachowaniu jedynie ułamka ceny całej wymiany.

W jaki sposób zabezpiecza się dach?

Malowanie dachu w Tarnowie https://festal.pl/malowanie-dachow-nowy-sacz/ to kompleks usług realizowanych w zależności od rodzaju dachu oraz aktualnych potrzeb. Jeśli poszycie utworzone jest z blachy lub z blachodachówki, niezwykle istotnym elementem prac jest usunięcie wszelkich śladów korozji. Następnym krokiem, a zarazem warunkiem dobrego przygotowania bazy pod nałożenie farby, jest dokładne odtłuszczenie powierzchni. Gdy powłoka zostanie już odtłuszczona, dach jest następnie oczyszczany i pokrywany preparatem antykorozyjnym mającym zapobiec powstaniu podobnych ognisk korozji przez dalsze lata. Zwieńczenie prac stanowi malowanie w dwóch warstwach, aby maksymalnie zwiększyć trwałość nałożonych farb. To etap, który przynosi najbardziej spektakularne efekty, a dachowi przywrócony zostaje pierwotny wygląd.

Blacha, dachówka, gont…

Nie tylko blacha na skutek malowania może odzyskać swój dawny blask. Prace renowacyjne są równie skuteczne w przypadku poszyć wykonanych z dachówki cementowej lub ceramicznej czy każdego rodzaju gontu. W przypadku dachu z dachówki czy gontu korozja nie stanowi już problemu, jednak bardziej dokuczliwe stają się osady z mikroorganizmów, które muszą zostać usunięte. Zamiast powłoki antykorozyjnej taki dach pokrywa się impregnatami, które skutecznie chronią go przed rozwojem mchów, wykwitami czy zaciekami.

Kto wykonuje malowanie dachu?

Malowanie dachu musi być wykonane przez profesjonalny zespół. Są to prace na wysokości wymagające sprzętu alpinistycznego, starannego przygotowania stanowisk oraz zabezpieczenia elewacji i elementów narażonych na zanieczyszczenie farbą. Przed wyborem firmy zajmującej się malowaniem i konserwacją dachu warto więc zwrócić uwagę na doświadczenie firmy i opinie. Dobrze wykonane malowanie zabezpieczy dach budynku na kilkanaście lat.