Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Trendy kolorystyczne na rok 2021. Pantone wybrał zwycięzców

mikrocement fino

Zastanawiasz się, jakie kolory ścian, mebli i posadzek będą najmodniejsze w tym roku? Jeśli tak, zapoznaj się z rankingiem Pantone. Tym razem znani eksperci od identyfikacji barwnej wybrali aż dwa zwycięskie kolory. Oznacza to, że oba te odcienie zdominują w 2021 roku świat designu i wnętrz. Dlaczego warto wprowadzić je do swojego mieszkania? I co to ma wspólnego z mikrocementem? Odpowiadamy.

Kolory roku 2021– czym wyróżniają się zwycięskie barwy?

Tegoroczny ranking Pantone (PantoneColourInstutute) wygrał jasnoszary Ultimate Grey oraz cytrynowożółty Illuminating. Kolory te są odzwierciedleniem zmian, które stały się naszym udziałem w wyniku pandemii. Barwy w pomieszczeniach, w których spędzamy więcej czasu niż kiedykolwiek, powinny być kojące i uspokajające, ale zarazem stymulujące i zachęcające do działania.

Ultimate Grey, czyli stonowana szarość

Ultimate Grey to szara, uspokajająca barwa, która przywodzi na myśl skalistą, morską plażę oraz betonowe fundamenty, stanowiące solidne podparcie każdego prawdziwego domu. To również symbol siły i hartu ducha, wszak utrzymane w tym kolorze kamyki, skały i kamienie przetrwały próbę czasu trwającą nawet miliony lat. Nam ten kolor kojarzy się również z powagą, dobrym gustem, majestatem, a przede wszystkim – z ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi. Szarość znakomicie sprawdza się bowiem zarówno w roli tła, jak i motywu głównego. Jak go zatem najlepiej wykorzystać?

Stonowana szarość doskonale zda egzamin jako kolor posadzki, ściany, blatu, sufitu, zwłaszcza, kiedy wprowadzimy ją w postaci mikrocementu. Do wnętrza warto ją zaprosić również w postaci osłonek na doniczki, wazonów czy też abażurów. Kolor ten dobrze będzie prezentował się również na blacie stolika kawowego czy też na wyspie kuchennej. Wraz z modą na styl industrialny rozwiązań z tym odcieniem pojawiło się bardzo wiele.

Illuminiating, czyli energetyczna żółć

Illuminating to z kolei energetyczna, żywiołowa żółć, będąca swoistą przeciwwagą dla spokojnej szarości. To barwa lipcowego słońca, radosnych drinków na plaży oraz wszechogarniającej, wakacyjnej radości. Niesie ona również nadzieję w smutnych czasach pandemii, sprawiając, że myślimy bardziej pozytywnie. Kochamy żółć, bo i wiemy doskonale, jak wspaniale potrafi ubarwić otaczającą nas rzeczywistość.

Czasem warto się odważyć i zastosować słoneczną żółć na ścianach czy też podłogach. Doskonale ożywi ona każdy stonowany wystrój. Przykładowo, możesz w tym kolorze pomalować jedną ze ścian wprowadzić ją do mieszkania w postaci zasłon, jak również i samego mikrocementu. Możesz zdecydować się również na utrzymaną w tej tonacji tapetę, która sprawi, że efekt będzie wręcz spektakularny. Czasem wystarczy dodać jedynie żółte poduszki, aby całe pomieszczenie zyskało inny, bardziej radosny charakter. Żółć doskonale sprawdzi się także w postaci dodatków do szarego mikrocement na ścianie lub podłogach.

Podsumowanie

Oba kolory tworzą ze sobą udany mariaż, doskonale komponując się jednocześnie z wieloma aranżacjami. Ich połączenie wprowadzi dobry nastrój niemal do każdego domu, ponieważ niosą one tak nam potrzebne przesłanie siły i nadziei. Dzięki nim można stworzyć aranżację, która będzie nie tylko piękna i efektowna, ale również pełna energii i witalności.