Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Wybór automatycznych dozowników do mydła

dozownik

Przygotowując wyposażenie łazienek w budynkach biurowych, budynkach użyteczności publicznej trzeba zadbać o wybór takich rozwiązań, które ułatwią utrzymanie czystości w takich miejscach. Dlatego między innymi tym istotnym elementem wyposażenia będzie przygotowanie dozowników do mydła. Jakie rozwiązania wybrać, który dozownik bezdotykowy będzie sprawdzał się najlepiej?

Dozowniki automatyczne – największa wygoda

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będą w miejscach użyteczności publicznej dozowniki automatyczne. W tym przypadku, gdy wybiera się dozowniki bezdotykowe zachowanie czystości i higieny w takich miejscach, gdzie pojawia się wiele osób będzie dużo łatwiejsze. Dozowniki automatyczne mają specjalny czujnik, który będzie reagował na wyciągniętą dłoń. Gdy ta pojawi się w zasięgu czujnika dojdzie do uwolnienia środka myjącego. Innym rozwiązaniem mogą być dozowniki z przyciskiem oraz dozowniki łokciowe, które szczególnie często pojawiają się w placówkach służby zdrowia. 

W jaki sposób montuje się dozownik?

Zróżnicowanie dostępnych dozowników może dotyczyć również tego jaka będzie forma ich montażu. W tym zakresie dostępne są dozowniki wolnostojące, montowane na ścianie i dozowniki na stojaku. Dozowniki wolnostojące należy postawić w widocznym miejscu i nie wymagają one żadnej ingerencji. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem są jednak dozowniki montowane do ściany, najbardziej chronione przed przewróceniem, kradzieżą czy zniszczeniem. To dozowniki, których montaż wymagać będzie odpowiednich uchwytów. Ostatnia opcja to stojak z dozownikiem, który ma formę mobilnego punktu, który jest stabilniejszy niż dozownik wolnostojący. Jednocześnie jednak w miarę potrzeb można taką stację przestawić.

Materiał z jakiego wykonany jest dozownik

Kolejną istotną kwestią będzie pytanie o to z jakiego materiału będzie wykonany dozownik. Na tym polu możemy mówić o dwóch potencjalnych opcjach. W grę wchodzą dozowniki plastikowe oraz wykonane ze stali. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem będą dozowniki stalowe, które z jednej strony będą się charakteryzować lepszą estetyką, z drugiej będą to dozowniki, które też łatwiej będzie utrzymać w czystości, ich trwałość także będzie lepsza niż dozowników plastikowych. To co ewentualnie może przemawiać za tymi wykonanymi z plastiku to ich niższa cena. Natomiast jeśli trzeba było by je po krótkim czasie wymienić na nowe to może się okazać, że ta oszczędność będzie pozorna. W przypadku miejsc, gdzie użytkowanie dozowników będzie intensywnie wybór dobrej jakości produktów będzie szczególnie istotny.