Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Wszystko ma swoje znaczenie

roll up

Często, kiedy widzimy gwiazdy filmowe, robiące sobie zdjęcia na różnorodnych tłach, może się wydawać, że są to jakieś magiczne miejsca. Towarzyszy temu czerwony dywan, flesze lamp błyskowych i świetne kreacje. Warto wiedzieć, że wszystko tutaj ma swoje znaczenie, a przede wszystkim tło. Najczęściej są to ścianki wystawiennicze, specjalnie na tę okazję przygotowane. Zaprojektowane tak, aby każdy, kto na ich tle zrobi sobie zdjęcie, dobrze się prezentował bez względu na kolor swojej sukienki lub garnituru.

W takich sytuacjach, kiedy każdy z elementów takiej sesji rozbierzemy na czynniki pierwsze, może się okazać, że wszystkie one tworzą spójną całość. Każdy aspekt ma swoje znaczenie i odgrywa swoją rolę. Szczególnie, jeżeli przyjrzymy się, jak zaprojektowane jest tło. Otóż w fotografii ma ono ogromne znaczenie. Nie może być tak, że np. roll-up jest przypadkowy. W żadnym wypadku. Każda kreska, dobór koloru jest zaprojektowany co do najmniejszego szczegółu.

Odpowiednie tło

Dopiero całość jest w stanie na nas oddziaływać. Oczywiście, że kiedy widzimy zdjęcia gwiazd filmowych, złapanych na robieniu zakupów lub w innej, zwykłej sytuacji – nie towarzyszy im żadne tło. Warto wiedzieć, że najczęściej te fotografie i tak są planowane. Mają jeden cel – przypomnieć o konkretnej sobie, ponownie tą osobą zainteresować opinię publiczną. Wtedy łatwiej jest o angaż i jakąś ważną rolę. Jeżeli jesteśmy w stanie odtworzyć sobie taką sytuację, to przekonamy się od razu, że nawet przy tak wydawałoby się spontanicznych zdjęciach, tło jest przemyślane. Bierze to się stąd, że tak, czy siak – każdy fotograf doskonale wie, że ma ono znaczenie. Po drugie, jeżeli taka fotografia jest umówiona i zaplanowana na spontaniczną, to i tak, wybiera się miejsce, które będzie odpowiednio służyło za tło.

Podwójne znaczenie

Oczywiście najlepiej by było, żeby do każdego takiego wydarzenia, zaplanować odpowiednią ściankę. Tak, to byłoby dobre rozwiązanie, ale zniknąłby wtedy spontaniczny element, który jest tak ważny i działa na wyobraźnię. Złapać gwiazdę w codziennej sytuacji? Któż by tego nie chciał. Dlatego ścianki wykorzystuje się w zupełnie innym celu. Na dużych wydarzeniach. Gdzie każdy może na chwilę stanąć przed gwardią fotoreporterów i dobrze się zaprezentować. Służą one też do nieco innych celów, bo nie zawsze chodzi o gwiazdę, czasami o to, co jest w tle. Wykorzystuje się wtedy takie sytuacje do zwracania uwagi na jakiś ważny aspekt życia społecznego. Może to być klimat lub inny temat, który jest akurat na tapecie. Wtedy to połączenie rozpoznawalnej osoby z tematyką, którą podejmuje, ma podwójne znaczenie.

Zatem wszystko się liczy i nie ma przypadku. Szczególnie wtedy, kiedy idzie o wizerunek znanych osób lub kampanię na rzecz jakiejś ważnej sprawy.