Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Worki, czy kontenery? Co lepsze na gruz?

big bag

Na to pytanie trudno udzielić odpowiedzi. Jeśli już by padła, powinna brzmieć: „to zależy”. Wszystko bowiem opiera się na analizie wielu czynników. Jeśli mamy zalegającą hałdę gruzu do wywiezienia lub dopiero planujemy remont i nie wiemy, na co się zdecydować, bierzemy pod uwagę wiele bardziej lub mniej istotnych rzeczy. Są to np. ilość gruzu do wywiezienia, szacowany czas procesu usuwania odpadów, dostępność miejsca w pobliżu lokalu, cenę itp. To wszystko daje nam pewien obraz, jakich środków należy użyć, by uporać się z problemem, nie generując dodatkowych kosztów.

Kontener. Dobre, ale nie zawsze najlepsze rozwiązanie.

Pojemniki o dużych pojemnościach są doskonałe do wywozu większych ilości gruzu. Warto pamiętać jednak, że odbierając gruz, firmy z reguły używają do tego celu kontenerów o pojemności do 5m3. Jest to podyktowane dużym ciężarem właściwym tego materiału. Podobnie jest w przypadku ziemi i kamieni. Jeśli więc musimy pozbyć się znacznej ilości odpadów, powinniśmy wybrać kontener.

Należy mieć tu jednak na uwadze to, że w pobliżu naszej nieruchomości może najzwyczajniej w świecie nie być wystarczająco dużo wolnej przestrzeni na podstawienie kontenera. Taka sytuacja zdarza się nader często. Pojazd ciężarowy potrzebuje określonej powierzchni do manewrowania, do tego dochodzi wielkość kontenera. Wówczas pozostaje nam inna, również bardzo atrakcyjna opcja.

Worek, zawodnik do zadań specjalnych.

Parafrazując słynne powiedzenie, można by rzec, że gdzie kontener nie może, tam worek pośle. Z tego właśnie powodu to właśnie opcja, jaką jest Biggruz.pl – big bag na gruz Warszawa, cieszy się największą popularnością wśród inwestorów. jest to kompaktowe rozwiązanie, które pomoże nam pozbyć się odpadów nawet wtedy, gdy nasz lokal znajduje się na nawet najciaśniejszym osiedlu lub przy ruchliwej ulicy. Wtedy pojemnik taki może być z łatwością wkomponowany przy ogrodzeniu, na chodniku, trawniku, lub w innych miejscach, w których nie będzie stanowił problemu dla okolicznych mieszkańców.

Jakie są parametry worka?

Big bagi nieco różnią się od siebie. Zwykle jednak są to worki o pojemności od 1m3 do 2 m3, do których jesteśmy w stanie załadować około 1,5 tony gruzu. To wielkość wystarczająca do wywiezienia odpadów powstałych w wyniku remontu łazienki, kuchni, drobnych prac ogrodowych itp. Wówczas usługa taka niewiele nas kosztuje. To bardzo ważna cecha dla każdego inwestora. Ograniczenie kosztów pozwoli zoptymalizować wydatki i sfinalizować nawet najbardziej skomplikowaną inwestycję.

Nie ważne, czy wybierzesz worek, czy kontener, dostosuj usługę do swoich indywidualnych potrzeb.