Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

W jaki sposób przygotować atrakcyjne ogłoszenie sprzedaży mieszkania?

bezpłatne ogłoszenia nieruchomości

Sprzedaż mieszkania to życiowa inwestycja, którą należy zaplanować nawet w najmniejszych detalach. Rynek jest dość trudny, dlatego żaden element wpływający na realizację transakcji nie może być pozostawiony przypadkowi. Jeśli już na samym początku chcemy zapewnić sobie przewagę, która może zwiększyć zainteresowanie naszym mieszkaniem, warto przygotować świetne ogłoszenie sprzedaży, które zainteresuje wielu potencjalnych kupujących. W jaki sposób przygotować mieszkanie do ogłoszenia? Jakie informacje powinny się pojawić w naszym opisie? Gdzie wystawić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Odpowiednie zdjęcia mieszkania

Wysokiej jakości zdjęcia, pokazujące estetyczne i atrakcyjne wnętrza to w wielu przypadkach główny czynnik, który wpływa na zainteresowanie kupujących. Osoby, które szukają mieszkania, widząc ciekawą ofertę opatrzoną dobrymi zdjęciami już wyobrażają sobie siebie i rodzinę w tych pomieszczeniach. Zadbajmy więc o to, by zdjęcia były wykonane w najbardziej nasłonecznionej porze dnia i sprawiały wrażenie doskonałego ładu, porządku i harmonii królującej w naszych czterech ścianach. By przygotować takie zdjęcia niezbędne jest wykonanie na prawdę solidnych porządków. Zadbajmy o jak najlepiej prezentujące się wrażenie, dodajmy kilka dodatków jak kwiaty, które zwiększą atrakcyjność wnętrza. W robieniu odpowiednich zdjęć mieszkania ważny jest umiar. Z jednej strony nie możemy skupiać uwagi kupujących na mankamentach, jakie się w nim znajdują, a z drugiej strony należy pamiętać, że zbyt przerysowane zdjęcia mieszkania również mogą odstraszyć potencjalnego kupca.

Informacje, które musimy umieścić w opisie 

Od tego, jakie informacje umieścimy w ogłoszeniu, zależy to, czy wzbudzamy zaufanie osób przeglądających ofertę. Skupmy się na bardzo rzetelnym przedstawieniu stanu faktycznego, okraszonym językiem korzyści. Informacje, które powinny być obowiązkowo podane to lokalizacja mieszkania wraz z jego powierzchnią, ilością pomieszczeń oraz piętrem, na którym się znajduje. Niezbędne będzie podanie informacji, jakie meble i sprzęty wchodzą w zakres naszej oferty oraz jak kształtują się kwestie miesięcznych opłat (media, czynsz i tym podobne). Dla większości osób szukających mieszkania istotna jest pobliska infrastruktura, jak dostęp do supermarketu, przychodni lekarskiej, połączenia komunikacyjnego a także szkół i przedszkoli. Każdą informację należy wzmocnić dodatkowymi atutami, jakimi charakteryzuje się mieszkanie i jego najbliższe otoczenie. 

Skupmy się na potencjalnej grupie docelowej 

Jeśli sprzedajemy mieszkanie, które idealnie wpasuje się w konkretną grupę docelową, podkreślamy to w ogłoszeniu. Jeśli nasze mieszkanie jest duże, kilkupokojowe, zapewne zwróci uwagę rodzin z dziećmi. W takim przypadku warto kłaść nacisk na informacje przydatne dla tego typu klienta. Bliskość żłobka, przedszkola czy szkoły, przestronne, ergonomiczne pomieszczenia, które mogą pełnić funkcję pokoju dziecięcego. Kuchnia wyposażona w sprzęty AGD zabezpieczone funkcją rodzicielską – wszystkie te informacje zwiększają atrakcyjność naszej oferty. 

Gdzie wystawić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Istnieje wiele miejsc, w których można umieścić swoje ogłoszenie dotyczące sprzedaży mieszkania. Niewątpliwie jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań jest serwis z ogłoszeniami Pokato.pl, gdzie każdy może umieścić bezpłatne ogłoszenia nieruchomości. Co ważne, ogłoszenia nie muszą dotyczyć jedynie sprzedaży mieszkania, ale też jego wynajmu. Serwis ogłoszeniowy Pokato.pl cieszy się ogromną popularnością, w związku z czym umieszczenie tam swojej oferty może pozytywnie wpłynąć na szybką finalizację transakcji.