Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Lemir – jakie lampy warto wykorzystać w swoim domu?

Lemir

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie w naszym domu. Wpływa ono nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Co więc musimy zrobić, by oświetlenie w naszym domu było praktyczne?

Światło dzienne – o czym należy pamiętać?

Odpowiednia dawka światła naturalnego jest pierwszym krokiem w kierunku stworzenia niezwykle funkcjonalnego pomieszczenia. Efekt ten osiągniemy poprzez wybranie właściwego okna. Im będzie ono większe, tym więcej światła wpuścimy do środka. Współczesne modele wyróżniają się wysokimi parametrami, dzięki czemu zapewniają odpowiednią przepuszczalność światła oraz termoizolacyjność. W mniejszych pomieszczeniach możemy śmiało postawić na duże okna z wąskimi ramami, dzięki czemu maksymalnie je doświetlimy. Pamiętajmy, że okna wybieramy znacznie wcześniej niż pozostałe elementy wyposażenia. Jeśli w tym miejscu nie popełnimy błędu, to znacznie łatwiej będzie nam zaprojektować oświetlenie sztuczne. Starajmy się wówczas, by natężenie i barwa światła była zbliżona do naturalnego. Nie ograniczajmy się również wyłącznie do jednej lampy. Takie rozwiązanie będzie bowiem bardzo niepraktyczne.

Z jakich źródeł światła najczęściej korzystamy?

Dlatego też powinniśmy postawić na kilka źródeł światła. Te najlepiej, by były dopasowane do charakteru danego pomieszczenia. W wyborze lamp pomoże wówczas stworzenie stref aktywności. Dzięki nim łatwiej będzie nam stworzyć funkcjonalne oświetlenie. Obecnie możemy wyróżnić trzy źródła światła. Główne najczęściej jest montowane na suficie, a jego zadaniem jest rozświetlenie całego pomieszczenia. Rolę takiego światła pełnią najczęściej żyrandole lub inne lampy wiszące. Coraz chętniej sięga się także po plafony, które pozwalają doświetlać kilka różnych punktów. Istotne jest w tym wypadku to, czy lampa kieruje światło ku górze czy dołowi. W pierwszym przypadku będzie ono rozproszone i przyjemne w odbiorze. Uzyskamy także efekt optycznego powiększenia pomieszczenia. Lampy kierujące światło do dołu natomiast dobrze doświetlą konkretne miejsce. Kolejnym źródłem światła są lampy miejscowe. To za ich pomocą możemy właśnie doświetlać poszczególne strefy aktywności. Dostosowując odpowiednio barwę oraz natężenie światła nie będziemy musieli obawiać się, że zabraknie go nam podczas nauki, pracy, czy czytania książki. W tym celu możemy skorzystać z takich lamp jak kinkiety, lampy podłogowe, czy listwy LED. Tak dobrane oświetlenie pozwoli nam stworzyć bardzo funkcjonalne pomieszczenie. Pamiętajmy jednak, by nie tworzyć niepotrzebnych cieni. Ostatnim źródłem światła są lampy dekoracyjne. Tego typu oświetlenie stosujemy, by podkreślić jakiś przedmiot. Mogą to być książki na półce, obraz na ścianie, czy wazon z kwiatami.

Lemir – jak znaleźć oświetlenie do swojego wnętrza?

Sposobów na dobór lamp jest mnóstwo. Producenci dostrzegają coraz bardziej zróżnicowane potrzeby klientów. Dlatego w swojej ofercie posiadają rozmaite rozwiązania do każdego pomieszczenia. Lampy polskich producentów bez problemów znajdziemy w internecie. Nie musimy więc wychodzić z domu, by przeglądać tysiące produktów i porównywać je ze sobą. Jednym z takich producentów jest chociażby Lemir. Jego produkty są dostępne na tej stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/4_lemir. Ich unikalny design sprawia, że z powodzeniem możemy je zastosować zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Wśród wielu produktów znajdziemy chociażby kinkiety, lampy stołowe i podłogowe. Wybierając takie oświetlenie postawimy przede wszystkim na jakość i nienaganny wygląd.