Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Urządzamy dużą sypialnię w stylu klasycznym

łóżka do sypialni

Choć na przestrzeni ostatnich lat w modzie wnętrzarskiej pojawiły się rozmaite style architektoniczne, to klasyczne nurty nadal mają pierwszeństwo w wielu aranżacjach. Jeżeli jesteś tradycjonalistą albo lubisz elementy vintage przeplatające się z nowoczesnością, to koniecznie sprawdź nasze pomysły na urządzenie ponadczasowej sypialni.

Klasyka oznacza harmonię, a uzyskasz ją dzięki przemyślanemu połączeniu materiałów, form oraz kolorów. Najczęściej w tradycyjnych pomieszczeniach dominują brązy oraz beże, drewno lub płyty w odcieniach dębu, olchy, buku, gruszy lub orzecha jasnego. Równie popularne są meble sosnowe, a ich niewątpliwą zaletą jest także przystępna cena.

Meble systemowe do sypialni

W klasyce nie ma miejsca na szaleństwa czy mieszanie stylów. Dlatego, chcąc urządzić wnętrze w sposób tradycyjny, a zarazem spójny możesz zdecydować się na gotowy zestaw mebli systemowych. Takie zestawy składają się z ramy łóżka, komody, szafy, regału lub innych elementów. Producenci i sprzedawcy mebli mogą zaproponować Ci także dodatkowe produkty, jeżeli chcesz zaaranżować większe pomieszczenie czy stworzyć meblościankę. Na pewno warto uwzględnić w niej także szafki słupki lub kredensy z przeszkleniami. Awangardową nutą może być w nich oświetlenie LED w postaci taśmy instalowanej wewnątrz.

łóżko do sypialni

Łóżko do sypialni – tapicerowane czy drewniane?

Łóżka do sypialni mogą mieć ramy tapicerowane, ale taka stylistyka kojarzona jest raczej z wnętrzami nowoczesnymi. Do klasycznych polecamy proste, pozbawione ozdób modele drewniane, które z łatwością dopasujesz do komód i szaf wykonanych z tego samego materiału. Ważne jest zatroszczenie się o odcień drewna, gdyż może on być jaśniejszy, ciemniejszy, z widocznymi słojami, wykończony lakierem połyskującym lub matowym. Na etapie zakupu i podejmowania decyzji możesz liczyć na wsparcie konsultanta – sprzedawcy czasem proponują wizualizację, które ułatwiają urządzenie klasycznej sypialni.

Dlaczego warto urządzić sypialnię klasyczną? Pamiętaj, że to pomieszczenie bardziej niż jakiekolwiek inne jest przeznaczone do Twojego prywatnego użytku i ma sprzyjać relaksowi. Najlepiej odpoczniesz w pokoju, który będzie urządzony dokładnie tak, jak lubisz. 

Jeśli preferujesz neutralną kolorystykę, drewno oraz pojemne, solidne meble to styl loftowy raczej nie spotka się z Twoim uznaniem. Klasyczne pomieszczenie będzie dla Ciebie bardziej przyjazne i ciepłe i, co równie ważne, pozostanie aktualne przez długi czas.