Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Smarthome dla deweloperów – czy warto zaprojektować w budynku systemy do sterowania mieszkaniami?

Smarthome

Rynek deweloperski rozwija się bardzo dynamicznie. Wraz z coraz wyższym zapotrzebowaniem na nowe domy i mieszkania, pojawia się też coraz więcej inwestorów, którzy chcą wykorzystać ten potencjał biznesowy. Dlatego deweloperzy, aby sprawnie pozyskiwać klientów oraz sprzedawać nieruchomości na opłacalnych warunkach, poszukują rozwiązań technologicznych, które pozwolą zdobyć przewagę konkurencyjną. Jednym z nich mogą być systemy smart home w inwestycjach deweloperskich.

Czym jest system inteligentnego budynku?

Inteligentne domy i mieszkania powoli stają się standardem na rynku nieruchomości. Są to takie obiekty, w których możliwe jest automatyczne sterowanie urządzeniami i instalacjami – najczęściej również z poziomu smartfona czy tabletu. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania mieszkańcom żyje się bardziej komfortowo, a przy tym bezpiecznie.

Jak wygląda sterowanie mieszkaniem przy pomocy technologii smart home?

Dobre systemy smart home zapewniają szereg funkcji, które usprawniają codzienną obsługę urządzeń i instalacji. Absolutna podstawa to sterowanie:

  • oświetleniem – jego włączaniem i wyłączaniem, a czasem także poziomem natężenia, z możliwością programowania scen świetlnych,
  • gniazdkami elektrycznymi – to pozwala np. na odcięcie zasilania w żelazku, którego nie wyłączyło się przed wyjściem do pracy czy zdalne włączenie czajnika lub płyty indukcyjnej,
  • ogrzewaniem – tak, aby dopasować poziom ciepła w domu czy mieszkaniu do aktualnych potrzeb użytkownika; przykładowo system może wyłączać grzejniki, kiedy domownicy są w szkole i pracy oraz włączać je na ok. godzinę przed ich powrotem.

To, oczywiście, tylko podstawowe możliwości. Można je rozwinąć np. o sterowanie roletami, zraszaczami ogrodowymi, bramami czy oświetleniem RGB.

Smart home w inwestycjach deweloperskich: mH DEVELOPER

Chociaż właściciele nieruchomość mogą się sami wyposażyć w system smart home, najlepszym rozwiązaniem jest jego preinstalacja na etapie budowy. Dzięki temu niskim kosztem może powstać przewodowy system inteligentnego domu – niewidoczny gołym okiem i jednocześnie niewymagający żadnych późniejszych prac związanych  z montażem urządzeń czy dodatkowych przewodów.

Jednostka centralna mH DEVELOPER

Dlatego coraz więcej inwestorów przygląda się możliwościom, jakie daje dedykowana automatyka domowa dla deweloperów. Na rynku można znaleźć rozwiązania technologiczne, które zostały przygotowane z myślą właśnie o tej branży. Dobrym przykładem jest system F&F mH DEVELOPER. To instalacja smart home, która powstała przy współpracy z deweloperami i pozwala inwestorowi zaoferować klientom rozbudowane funkcje inteligentnego budynku dostępne w lokalu jeszcze przed odebraniem kluczy.

Co ważne, systemy takie jak mH DEVELOPER zapewniają prostą i intuicyjną obsługę, a mieszkańcy mogą je swobodnie rozbudowywać o inne oferowane przez F&F moduły – np. sterowania roletami, bramą wjazdową czy kolorystyką oświetlenia. Inwestycja w smart home w ramach realizacji projektów deweloperskich tylko w niewielkim stopniu powiększa koszty budowy, a zapewnia istotną przewagę konkurencyjną. 

Dzięki temu oferowane nieruchomości stają się jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb klientów, a co za tym idzie – zwiększa się zainteresowanie nimi. Dlatego warto przyjrzeć się takim technologiom i uwzględnić je w projekcie. Sprawdź elektronikę do smarthome dla deweloperów dostępną na: https://www.fif.com.pl/pl/70-smarthome-dla-deweloperow