Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Urodziny dziecka – roczek w domu

urodziny dziecka

Organizacja pierwszych urodzin swojego dziecka spędza Ci sen z powiek? Nie wiesz co wybrać i jak rozplanować? Gdzie zaprosić gości? Co podać jako przekąskę? Co będzie dobre dla dziecka? Podpowiadamy!

Urodziny dziecka w zaciszu domowym – korzyści

Rodzice doskonale znają schemat działania, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny. Noworodek pochłania większość czasu, wymaga dużego zaangażowania oraz nakładu pieniężnego. Na samym początku, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze dziecko w rodzinie opiekunowie chcą dla niego jak najlepiej poprzez zapewnienie rzeczy z najwyższej półki, których ceny potrafią przeskoczyć nasze oczekiwania. Mijają miesiące, a wydatków coraz więcej. Wreszcie mija rok, a my stajemy przed organizacją pierwszych urodzin naszego dziecka. Najbezpieczniejszą formą organizacji urodzin jest zacisze domowe. Miejsce, które dziecko doskonale zna, czuje się w nim bezpiecznie i będzie spokojnie mogło skupić się na zabawie. Nasze mieszkanie jest również dobrym rozwiązaniem, ponieważ ogranicza liczbę zaproszonych gości, co pozytywnie wpłynie na malucha. Roczne dziecko jest na etapie intensywnego rozwoju i całym sobą pochłania nowe emocje, z którymi musi się później uporać. Nie ma konieczności zapraszania nieznanych mu osób, aby powodowały niepotrzebny stres i tworzyły tak zwany sztuczny tłum.

Temat przewodni urodzin – bądź oryginalny

Urodziny dziecka w domu nie muszą być nudne i bez polotu. Zakres zainteresowań brzdąca jeszcze nie jest na tyle szeroki, aby mieć wybór w postaciach bajek, ale możesz wybrać coś do czego dziecko jest bardziej skłonne. Dobrym pomysłem może być zwierzątko, np. jeśli nocną przytulanką jest pluszowy króliczek zatem niech on będzie tematem przewodnim. Króliczek na torcie jako figurka, na balonach i jako element dekoracyjny zaproszeń dla gości. Wybór jednego elementu przewodniego będzie ładnie prezentować się na zdjęciach pamiątkowych oraz z pewnością wszystkich zachwyci. Warto, aby nie było przepychu i zbyt przesyconego wystroju, gdyż malutkie dziecko będzie miało problem ze skupieniem się na wszystkim jednocześnie. Prostota, elegancja zawsze są w cenie.

Urodziny w domu z rodzicami

Każdy chce wypaść jak najlepiej i to jest zrozumiałe. Najważniejsze, aby celebrować ten dzień zgodnie z własnym sumieniem i przede wszystkim według swojego budżetu. Nic na siłę, ponieważ dla rocznego dziecka najwspanialsze urodziny to będą urodziny w domu wśród swoich ukochanych rodziców. Wspólna zabawa, czytanie książek, wyjście na długi spacer. CZAS – to najlepsze, co możemy dać swoim dzieciom w dzisiejszych czasach. Warto doceniać chwile, bo tak szybko uciekają bezpowrotnie.

Jeżeli chcesz, aby twoje dziecko na długo zapamiętało swoją imprezę urodzinową, skontaktuj się z Agencją Eventową Endorfins z Konina.