Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Siatka zabezpieczająca dla psa – kiedy i gdzie warto ją zamontować?

zabezpieczenie psa w domu

Mimo że siatki ochronne kojarzą się przede wszystkim z kotami, właściciele psów także powinni o nich pomyśleć. Są praktyczne i zwiększają bezpieczeństwo czworonogów. Ich montaż nie jest kłopotliwy, dlatego spotyka się je coraz częściej. Kiedy siatka dla psa może okazać się wręcz niezbędna?

Czym jest siatka zabezpieczająca dla psa?

Siatka pełniąca funkcję ochrony dla psa to bardzo przydatny produkt. Znajduje zastosowanie w różnych miejscach i zmniejsza do minimum ryzyko niebezpiecznych zdarzeń, np. upadku z dużej wysokości. Podobnie jak w przypadku kotów, siatka ochronna dla psa ułatwia zapanowanie nad niesfornym pupilem.

Umieszczając odpowiednie zabezpieczenie w domu, na balkonie lub na zewnątrz, właściciel może być spokojniejszy o swojego czworonoga. Choć wciąż musi zachować czujność, ma poczucie, że stara się zapewnić swojemu zwierzakowi wszystko, co najlepsze. Siatka zabezpieczająca dla psa nie ogranicza czworonogowi widoczności.

Kiedy warto zdecydować się na siatkę ochronną dla psa?

Na siatkę zabezpieczającą warto zdecydować się zawsze, gdy pojawiają się wątpliwości, czy pies jest w pełni bezpieczny. Bardzo często montuje się ją po to, aby ochronić zwierzę przed upadkiem z dużej wysokości. Choć przeważnie takim wypadkom ulegają koty, psy również są na to narażone – zarówno mniejsze, jak i większe.

Siatka ochronna dla psa może też skutecznie zapobiegać ucieczkom pupila. Wydostanie się poza bezpieczny teren to mnóstwo zagrożeń, do których należą m.in.:

  • potrącenie przez samochód,
  • walki z napotkanymi przypadkowo zwierzętami (w tym z innymi psami),
  • zjedzenie czegoś niewłaściwego, nierzadko trującego.
siatka pozwalająca na zapewnienie bezpieczeństwa psu

Siatka dla psa do domu i nie tylko – gdzie ją zamontować?

Siatkę chroniącą czworonoga można wykorzystać w wielu miejscach. Zależy to w dużej mierze od indywidualnych potrzeb.

Siatka na balkon dla psa

Balkon to jedno z podstawowych miejsc, gdzie montuje się ochronną siatkę. Nie tylko zabezpiecza go przed gołębiami, ale dodatkowo skutecznie zapobiega upadkowi zwierząt domowych z dużej wysokości. Okazuje się, że jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla właścicieli kotów, ale również psów.

Zabezpieczenie przed upadkiem to tylko jedna z zalet. Siatka ochronna na balkon dla psa zapobiega też ucieczkom niesfornego pupila – gdy jest to np. parter. Nie ogranicza widoczności, dlatego zwierzę może bez przeszkód obserwować teren. Z kolei właściciel ma pewność, że na ziemię nie spadną zabawki pupila ani inne przedmioty.

Siatka na schody dla psa

Nie zawsze zwierzęta mogą mieć nieograniczony dostęp do wszystkich pomieszczeń w domu. Chcąc mieć pewność, że pies nie będzie zaglądał do nich nieproszony, wystarczy zamontować siatkę na schody. Dzięki temu pozostanie bezpieczny.

Warto podkreślić, że taką ochronę można zastosować nie tylko wewnątrz domu. Za pomocą siatki można zabezpieczyć również schody prowadzące na zewnątrz. Daje to gwarancję, że pupil nie zejdzie samodzielnie z tarasu i nie ucieknie.

Pozostałe zastosowania

Gdzie jeszcze może przydać się siatka ograniczająca dla psa? Jeśli pupil uwielbia wyglądać przez okno, warto pomyśleć o tego typu zabezpieczeniu. Podobnie jak w przypadku balkonu, zapobiega to upadkowi czworonoga, gdy postanowi mocno się wychylić.

Niektórzy stosują specjalną siatkę także w takich miejscach jak:

  • antresola,
  • taras,
  • loggia.

W kwestii bezpieczeństwa domowych zwierząt nie warto iść na kompromisy. Co istotne, siatka dla psa na balkon lub z innym przeznaczeniem nie wpływa negatywnie na otoczenie. Wygląda estetycznie, nie ogranicza widoczności ani dostępnej wolnej przestrzeni. Nie warto więc długo zwlekać z jej montażem.

Jak dobrać właściwą siatkę ochronną dla psa? Z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do renomowanego producenta i sprawdzić jego ofertę.