Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Praktyczne kanapy do niewielkiego salonu

modułowa kanapa

Niewielkie pomieszczenia mogą tworzyć wyjątkowo przytulną atmosferę. Nie wszyscy preferujemy przecież ogromne przestrzenie, których metraż większy jest od przeciętnego M2. Niewielki salon można pięknie i nowocześnie zaaranżować bez rezygnacji z funkcjonalności i wygody wypoczynku. Wybierz kanapę, która znakomicie wpisze się w wystrój niewielkiego salonu i wypoczywaj komfortowo każdego dnia. Praktyczne kanapy do salonu to produkty, dostępne zarówno w stylistyce retro, jak i nowoczesnej. Znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania.

Jaka kanapa do niewielkiego salonu?

W niewielkim salonie zdecydowanie sprawdzi się kanapa, która swoją długością nie przekracza 200 cm. Stylowa kanapa niedużych rozmiarów znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniu, urządzonym w jasnej stylistyce, gdzie bibeloty i elementy dekoracyjne zredukowane są do minimum. Kanapa powinna zachwycać jasną kolorystyką i praktycznym materiałem, odpornym na uszkodzenia oraz czyszczenie. Kanapa do małego salonu nie musi się rozkładać, jeśli jednak wybierzesz wersję rozkładaną, zadbaj, aby jej mechanizm działał bez zarzutu, a w pomieszczeniu znalazła się odpowiednia ilość miejsca na skorzystanie z funkcji. W małym salonie sprawdzi się kanapa dwuosobowa lub ponadczasowa wersalka w modnej odsłonie. Wysokiej jakości mebel nada salonowi szyku i elegancji. 

sofa dwuosobowa
elegancka kanapa do salonu

Jakie obicie wybrać na kanapę do niewielkiego salonu?

W małym pomieszczeniu zdecydowanie sprawdzają się jasne odcienie. Wybierz więc modny odcień szarości lub ponadczasowy beż, jeżeli nie lubisz eksperymentować i ulegać modzie. Szarość będzie odpowiednia do pomieszczenia, urządzonego w zimnej kolorystyce, natomiast beż sprawdzi się tam, gdzie pozostałe elementy wystroju prezentują ciepłe odcienie.

sofa szara
kanapa do salonu w kolorze szarym

Gustowna kanapa w małym pomieszczeniu może zachwycać modną, jasną kolorystyką (eleganckie kanapy znajdziesz tutaj). Wybierz turkus do wnętrza w zimnych odcieniach lub wrzos, do salonu w stylistyce zimnej lub ciepłej. Decydując się na kanapę do niewielkiego salonu, nie pomijaj kwestii jakości jej obicia. Wysoka jakość tkaniny tapicerskiej gwarantuje długotrwałe użytkowanie. Łatwo usuniesz ewentualne plamy, zwierzęcą sierść, a ślady pazurów Twojego pupila nie będą widoczne. Dobrej jakości tkanina tapicerska nie ulega zniszczeniom przy czyszczeniu. Jest odporna na przetarcia oraz wilgoć. Sprawdź jej jakość w specyfikacji, gdzie znajdziesz informacje o testach wytrzymałości tkaniny. Ekologiczna skóra będzie odpowiednia dla alergików, jednak zwróć uwagę na jej jakość, aby okazała się produktem trwałym.