Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Dlaczego warto ogrzewać dom gazem płynnym? Oto 3 najważniejsze powody!

ogrzewanie gazem płynnym

Wybór sposobu ogrzewania domu zależy od wielu czynników. Pod uwagę warto wziąć różne dostępne na rynku rozwiązania i przyjrzeć się im pod kątem indywidualnych preferencji. Coraz więcej Polaków decyduje się na ogrzewanie płynnym, które ma sporo zalet.

Komfort i wygoda

Jednym z kluczowych powodów, dla których ogrzewanie na gaz płynny się opłaca, jest wygoda użytkowania zapewniająca domownikom wysoki komfort. Omawiana metoda grzewcza jest praktycznie bezobsługowa – wystarczy tylko ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego. Dowozem paliwa, napełnianiem zbiornika i konserwacją instalacji zajmuje się dostawca gazu – tu oczywiście najlepiej postawić na sprawdzone firmy takie jak np. Amerigas.  Jeden zbiornik wystarcza nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale również do podgrzewania wody oraz zasilania kuchenki gazowej czy gazowego grilla. Nie trzeba więc kupować dodatkowych urządzeń, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć np. na zakup innych elementów wyposażenia domu.

Czysto i ekologicznie

Gaz płynny jest czystym paliwem spalającym się praktycznie w 100 proc. Podczas tego procesu nie powstają substancje szkodliwe dla środowiska, nie wydziela się pył czy osad. Dzięki temu łatwiej utrzymać kocioł grzewczy w należytym stanie, ponieważ paliwo nie powoduje jego brudzenia. Wypada również nadmienić, że gaz płynny jest wydajny i odznacza się wysoką kalorycznością – parokrotnie większą w porównaniu z tradycyjnymi paliwami stałymi. To oznacza, że zawartość zbiornika starcza na dłuższy czas – przeciętnie napełnia się go 2 razy w ciągu roku.

Gwarancja stałych cen

Zawierając umowę z dostawcą gazu płynnego, klient zyskuje gwarancję niezmiennych cen przez cały okres obowiązywania umowy. To bardzo istotna przesłanka, dla której tyle osób wybiera ogrzewanie gazowe. Cena instalacji zależy m.in. od rodzaju i pojemności zbiornika, niemniej w dobie nieustannie rosnących cen np. energii elektrycznej czy węgla rozwiązania wyróżniające się pewnego rodzaju stałością mają ogromny potencjał.