Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Metamorfoza małej sypialni – jak zmienić wnętrze niskim kosztem?

mała sypialnia

Sypialnia to miejsce, które musi być komfortowe. To w niej wypoczywamy po długim i ciężkim dniu pracy. Co jednak w przypadku, gdy nasza sypialnia jest mała i nie mamy możliwości diametralnej zmiany? Nic straconego! Sypialnia może zmienić swój charakter nie tylko za pomocą kosztownego remontu. Małą sypialnię skutecznie odmienią dodatki, które umiejętnie dobrane, uczynią z niej całkowicie nowe miejsce.  

Jak urządzić małą sypialnię? 

Mała sypialnia to swego rodzaju wyzwanie aranżacyjne. Musimy urządzić ją w taki sposób, aby była jednocześnie funkcjonalna i przytulna. Mała sypialnia to też ograniczona ilość miejsca, dlatego szczególnie ważne jest dopasowanie elementów aranżacyjnych do siebie we właściwy sposób. Oto nasze wskazówki, jak urządzić małą sypialnię, aby była ona ulubionym pomieszczeniem, przeznaczonym do wypoczynku.  

Jakie kolory ścian sprawdzą się w małej sypialni? 

Aranżację małej sypialni warto zacząć od wyboru kolorów, które pojawią się na ścianach. Pamiętajmy, że w małej sypialni cenny jest każdy centymetr, dlatego nie ma tu miejsca na zbędne meble czy akcesoria. Istotną kwestią są kolor ścian oraz kolor podłóg. W niewielkich wnętrzach sprawdzą się jasne kolory – odcienie bieli, błękitu, chłodnej szarości, jasnego beżu czy pastelowej zieleni sprawią, że będzie przytulnie. W małej sypialni warto jednak unikać ciepłych kolorów, takich jak żółć czy pomarańcz, ponieważ mogą one przytłaczać małe wnętrza.  

Aby mała sypialnia była nie tylko funkcjonalna, ale również ładna, należy wyposażyć ją we właściwe meble. Jaki jest najważniejszy element każdej sypialni? Oczywiście łóżko. Musi być duże i wygodne. W małej sypialni nie możemy pozwolić sobie na szaleństwa, takie jak rozbudowana rama, co nie oznacza, że musimy wybrać proste i nudne łóżko. Nic z tych rzeczy. Wybierając łóżko, postawmy na solidną konstrukcję i kolorystykę, pasującą do pozostałych mebli. Pamiętajmy też, aby rozmiar łóżka pozwolił nam na zachowanie odstępu od ściany, przynajmniej z jednej strony.  

Jakie meble sprawdzą się w małej sypialni?

Sypialnia to nie tylko meble, to również stylowe dodatki i dekoracje. Każda sypialnia może wyglądać pięknie i stylowo, jeśli dobierzemy do niej dodatki i dekoracje. Na ścianach warto umieścić ramki ze zdjęciami, obrazki i plakaty dekoracyjne, które sprawią, że wnętrze będzie spersonalizowane, dostosowane do Was i Waszych potrzeb. Plakaty retro sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych, plakaty szkice ozdobią wnętrza w stylu nowoczesnym i glamour, a plakaty miasta będą idealnym dopełnieniem wnętrz industrialnym. 

Wiele osób jest szczęśliwymi posiadaczami garderoby, jednak większość z nas musi umieścić szafę na ubrania właśnie w sypialni. Mała sypialnia może być nieco problematyczna, dlatego potrzebne są tu rozwiązania, które sprawią, że pomieszczenie będzie funkcjonalne, również pod względem przechowywania. Nie chodzi tu jednak tylko o ubrania, ale również o inne akcesoria i przedmioty codziennego użytku. Świetnym pomysłem w małej sypialni będzie szafa, robiona na wymiar, którą można dowolnie dopasować pod względem kształtu i rozmiaru do wielkości pomieszczenia.