Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Luksusowe pergole tarasowe – jakie wybrać?

Zadaszenia tarasu

Mając w perspektywie budowę domu, przebudowę terenu wokół niego lub budowę nowego tarasu warto już na etapie projektu dokładnie przemyśleć podstawowe założenia i dostosować zewnętrzną przestrzeń do swoich potrzeb i preferowanych aktywności.

W wyborze zadaszenia tarasu jakość powinna być cechą kluczową, bo to ona ma wpływ na jego żywotność i bezpieczeństwo użytkowania. Wysoka jakość odnosi się w tym przypadku nie tylko do samych komponentów, ale także do projektu, wykorzystanych rozwiązań, wykonania, montażu itp. Wszystko to z pewnością wpływa na stosunkowo wysoką cenę, jednak daje nieporównywalnie większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez wiele lat.

Pergole Tarasowe – Komfort przede wszystkim

W większości modeli zadaszeń tarasowych La Pergoletty sterowanie dachem jest całkowicie zautomatyzowane, odbywa się za pomocą pilota, którym obsługujemy również pozostałe funkcje pergoli (m.in. ogrzewanie i oświetlenie). Model Maresol pozwala na instalację manualnego systemu sterowania dachem, dzięki czemu idealnie sprawdza się w miejscach pozbawionych bezpośredniego dostępu do elektryczności.

Zadaszenia tarasu

Pergole tarsasowe La Pergoletta dają bardzo dużą swobodę aranżacji przestrzeni. Znakomicie funkcjonują jako zadaszenie tarasu, bezpośrednio wspierając się o fasadę budynku, mogą również osłaniać np. basen, jacuzzi czy plenerową kuchnię jako wolnostojąca konstrukcja. Ich zalety doceniają nie tylko prywatni użytkownicy, pergole to także idealne rozwiązanie dla branży HoReCa. To sposób na powiększenie przestrzeni użytkowej lokalu, dostępnej nie tylko w miesiącach letnich – dzięki bocznym osłonom i ogrzewaniu można z niej w komfortowy sposób korzystać od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Zadaszenia tarasu – korzyści

Zamiana istniejącego dachu w wymarzone miejsce do odpoczynku niesie za sobą wiele korzyści. Zyskujemy dodatkową przestrzeń do codziennego użytku, charakteryzującą się dużo większą ekspozycją na słońce niż w przypadku klasycznego tarasu i zapewniającą zupełnie inne widoki. Warto więc zaprojektować ją tak, aby była przyjazna dla mieszkańców i zapewniała im komfortowy odpoczynek przez większość dni w roku (np. poprzez zastosowanie odpowiedniego wyposażenia i montaż stabilnego, wodoszczelnego zadaszenia tarasowego). Pergole tarasowe pozwalają na to, by z tarasu stworzyć miejsce bardzo przyjemne i praktyczne. Umożliwiają one wyprawienie na tarasie imprezy czy zjedzenie posiłku bez obawy, że zostanie to przerwane przez niekorzystne warunki pogodowe. Zadaszenie tarasu to także możliwość cieszenia się cieniem w bardzo słoneczne i upalne dni.

Zadaszenia tarasowe to przede wszystkim bardzo nowoczesne rozwiązania, takie jak przesuwne dachy wykonane z wodoodpornej tkaniny PCV wraz z pełną automatyką pozwalającą na otwieranie i zamykanie zadaszenia. Dodatkowo w niektórych modelach można dołożyć oświetlenie LED i boczne rolety.

Istnieje także możliwość wyboru praktycznie dowolnego koloru z palety RAL. Grafitowy kolor konstrukcji pozwala na wprowadzenie bardzo eleganckiego stylu. Jaśniejsze odcienie i kolor biały pozwala poczuć się użytkownikom jak na wakacjach w krajach śródziemnomorskich. Wybór koloru powinien opierać się przede wszystkim na podstawie oczekiwań a także stylu wykończenia elewacji budynku. 

Pergole mają też jedną ważną zaletę – konstrukcję. Montaż możliwy jest w praktycznie każdym miejscu. Mogą zostać zamontowane bezpośrednio do fasady budynku i mieć 2 punkty podparcia przy podłożu a także mogą to być całkowicie wolnostojące kontrukcje nie mocowane do żadnej ściany czy budynku. Pośrednim rozwiązaniem jest montaż wolnostojącej pergoli z czterema podporami do fasady domu.

Jeżeli chcesz zakupić pergolę, zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami firmy La Pergoletta. Doświadczeni specjaliści doradzą wybór odpowiedniego zadaszenia tarasowego.