Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Pomysły na aranżacje ogrodu w lecie

Pomysły na aranżacje ogrodu w lecie

Ogród latem ma już za sobą wiosenną, młodą świeżość i młodą zieleń. Zachwyca dojrzałością, obfitym kwitnieniem i zapachem nagrzanych słońcem roślin. Część z nich aromatem wabi owady zapylające, inne pod wpływem ciepła wydzielają intensywnie pachnące olejki eteryczne, wyczuwalne przy najlżejszym dotknięciu.

Czy w otwartej przestrzeni przydomowej zieleni, czy na tarasach,  a nawet  mini ogrodach tworzonych na balkonach, ważną rolę pełni odpowiednia ekspozycja roślin. Pozwala poskromić gatunki silnie się rozrastające i zagłuszające sąsiadów, czy tworzenie kompozycji w miejscach, w których rośliny nie mogą rosnąć w gruncie. Idealnie, kiedy forma pojemników nie przytłacza, a podkreśla urodę  swoich mieszkańców.  Jak zadbać o ogród latem

Gotowe rabaty ogrodowe

Gotowe rabaty ogrodowe to rozwiązanie wygodne, praktyczne i funkcjonalne. Pozwala na zagospodarowanie nawet niewielkich ogródków i stworzenie w nich kompozycji cieszących oczy przez cały sezon wegetacyjny. Po jego zakończeniu przekwitłe i obumarłe rośliny można zastąpić gatunkami zimozielonymi, które pozwolą ogrodowi żyć przez cały rok. Jednak nie tylko rośliny ozdobne są częścią przydomowych upraw. Żadne warzywa nie smakują tak dobrze, jak te wyhodowane własnymi rękami.  Rozumiejąc tę potrzebę i wychodząc jej naprzeciw, producent  donic ogrodowych Gardensteel, oferuje wygodne, kompaktowe i estetyczne rozwiązania. W ofercie znajdą Państwo między innymi:

  • warzywniki – z powodzeniem mogące służyć też do uprawy roślin ozdobnych
  • donice ogrodowe – w szerokiej gamie kolorów pozwalających wybrać najbardziej odpowiedni
  • gotowe rabaty – oszczędnośc czasu i miejsca, idealne do niewielkich ogródków, czy na tarasy i balkony

Ergonomiczny kształt i odpowiednia wysokość pozwalają na oszczędzanie sił i bólu pleców, przy pielęgnacji posadzonych w nich roślin. Jako producent donic ogrodowych, firma Gardensteel dba kompleksowo o potrzeby swoich Klientów. 

Relaks w ogrodzie

Ogród to nie tylko aranżacje roślinne i wkomponowana w nie małą architektura.  To również miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich,  a jak wiadomo, nic nie zbliża tak mocno jak wspólne posiłki. Kiedy pochodzą one z otwartego ognia, tworzy się wręcz plemienna jedność. Warto, żeby tak lubiane grille również miały odpowiednią oprawę. I tu Gardensteel pomaga znaleźć pomysły na aranżacje letniego ogrodu.  W ofercie znajdują się zarówno popularne grille ogrodowe, jak i zyskujące coraz większą popularność paleniska. Te drugie idealnie zastępują klimatyczne ogniska, mając wszystkie ich zalety i brak wad, w postaci niszczenia gruntu, czy konieczności mozolnego przygotowywania miejsca pod nie. Trwałe, solidne i estetyczne zapewniają niezapomniany klimat letnich nocy spędzanych przy ognisku, nad bulgocącym kociołkiem, czy przy dźwiękach gitary.

Letni ogród pełen zapachów, brzęczenia pszczół, kwiatów i dojrzewających owoców to miejsce niezwykłe. Odpowiednio pielęgnowane i nawadniane, szczególnie w czasie upałów, odwdzięczy się czystym powietrzem o idealnej wilgotności, stanowiąc wymarzoną przestrzeń do wypoczynku, w gronie rodziny, czy przyjaciół.