Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Odpowiednio oświetlona łazienka

oświetlenie łazienki

Łazienka to niewątpliwie miejsce, gdzie oświetlenie gra jedną z najważniejszych ról. To właśnie tam większość kobiet wykonuje poranny makijaż i właśnie tam znaczna część z nas relaksuje się po ciężkim dniu. Warto zatem, aby światło w tym miejscu było łagodne a jednocześnie na tyle intensywne, aby zapewnić możliwość zobaczenia nawet najmniejszej nierówności w kresce na powiece. Na pierwszy rzut oka taki kompromis wydaje się wręcz niemożliwy. Okazuje się jednak, że istnieją połączenia idealne, które spełnią oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. 

Stawiamy na regulację natężenia

Łazienka to miejsce, gdzie wykonujemy najróżniejsze czynności. Makijaż, relaks czy sprzątanie wymagają zupełnie innego rodzaju światła. Warto zatem zapewnić sobie możliwość regulacji jego natężenia. Jak możemy to zrobić? Przede wszystkim poprzez zamontowanie kilku źródeł światła w pomieszczeniu. Korzystny jest tutaj podział na oświetlenie ogólne i miejscowe. W przypadku tego pierwszego chodzi o porządną lampę umiejscowioną w centrum pomieszczenia i wyposażoną w żarówkę o odpowiedniej mocy. Z kolei miejscowe oświetlenie może być znacznie słabsze i znajdować się wyłącznie w okolicy np. wanny czy lustra. Tutaj doskonale sprawdzą się kinkiety do łazienki czy niewielkie listwy ledowe.

Jakie oświetlenie do lustra?

W lustrze powinniśmy wszystko bardzo dobrze widzieć. Właśnie z tego powodu, światło zlokalizowane w jego okolicy powinno padać bezpośrednio na twarz osoby przeglądającej się oraz równomiernie ją oświetlać. Ważne jest również, aby był to strumień światła o jak najbardziej naturalnym odcieniu, dzięki czemu unikniemy przekłamań w kolorach. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem zamontowanie dwóch lamp po obu stronach lustra. Mogą to być między innymi kinkiety do łazienki z zamkniętymi kloszami lub oprawy halogenowe. Można także wykorzystać taśmy ledowe, ale w ich przypadku musimy koniecznie zwrócić uwagę na odcień emitowanego przez nie światła. 

Łazienka jako strefa relaksu

Kto z nas nie marzy o tym, aby po ciężkim dniu położyć się w wannie z gorącą i pachnącą wodą lub odświeżyć się po porannym bieganiu pod strumieniem zimnej wody. Efekt może być znacznie lepszy jeśli zadbamy również o odpowiedni nastrój podczas takich chwil. Wbrew pozorom, nie mówimy tutaj o świecach. Taki efekt można osiągnąć dzięki zastosowaniu klimatycznego oświetlenia miejscowego. Jakiego? Najlepiej, aby było ono nieco przytłumione i dyskretne. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie opraw halogenowych w podwieszanym suficie lub niewielkich listew tuż przy podłodze. Dzięki temu uzyskamy efekt rodem z najlepszych stref wellness w naszej, nawet niewielkiej łazience.

Nasz partner w swojej ofercie na stronie https://boxlab.pl/ posiada wszystkie niezbędne produkty do oświetlenia łazienki.