Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Nowocześnie i z klasą – dekoracje ścian

plakat

Każde wnętrze, poza podstawowym wyposażeniem potrzebnym do funkcjonowania na co dzień, wymaga również odpowiedniej oprawy stylistycznej w postaci dobrze dobranych dodatków. Puste ściany to często efekt braku pomysłu na ich aranżację. Aby te nie straszyły więcej pustkami ani przypadkowymi dekoracjami, warto wykorzystać nowoczesny plakat czarno-biały, który wpasuje się w każde wnętrze.

Plakaty wchodzą na salony

Salon to miejsce, które służy odpoczynkowi i relaksowi. Pomaga w tym nie tylko wygodna sofa oraz telewizor. Na dobre samopoczucie wpływa również szereg dekoracji, które sprawiają, że pomieszczenie to staje się ciepłe, przytulne i komfortowe. Co więcej, służy nie tylko domownikom, ale również gościom – musi zatem zapraszać swoim wyglądem i być reprezentatywny. Niezależnie od stylu, w którym urządzony jest salon, plakat czarno-biały z pewnością zda egzamin na jednej z pustych ścian. Jego monochromatyczne kolory dopasują się do każdego wnętrza – glamour, rustykalnego, boho i wielu innych. Subtelnie podkreśli charakter salonu. Doskonale wyglądać będzie nad kanapą lub fotelem, jak również nad konsolą czy stołem jadalnianym.

Romantyczna sypialnia

Sypialnia to obszar, w którym panuje atmosfera intymności i wyciszenia. Najczęściej jest urządzona w sposób lekki, romantyczny i przytulny. Duże łóżko w centralnej części pokoju skupia na sobie uwagę, ale równie często pomaga mu w tym instalacja obrazów, zdjęć i plakatów znajdująca się nad nim. Plakat czarno biały to świetna opcja, aby urozmaicić sypialnianą galerię. Różnorodne wzory pozwolą na stworzenie niebagatelnej kompozycji. Podobnie jak zróżnicowane rozmiary – dzięki dobraniu kilku plakatów w podobnym stylu i kolorystyce, ale o różnych wymiarach, można uzyskać wspaniałą galerię, która wypełni pustą przestrzeń i doda uroku.

Proste zmiany

Dla osób, które uwielbiają bawić się stylami i aranżacjami wnętrz, plakaty są doskonałą opcją na proste i przyjemne zmiany wystroju. Jeśli dotychczasowa kolorystyka obowiązująca we wnętrzu znudziła się lub ciepłe i pastelowe letnie kolory po prostu ustępują zimowej aurze, to warto pamiętać również o wymianie plakatów. Raz wybrane i powieszone ramki wystarczy ściągnąć, wymienić wnętrze na inny rysunek i gotowe! Wystrój odmieniony tanim kosztem i małym wysiłkiem. Czasem ten sam plakat może wyglądać zupełnie inaczej, gdy zmieni się właśnie jego ramkę. Złoto można zamienić na piękne naturalne drewno, a srebro na czystą biel. Dzięki temu wnętrze jest odświeżone i nawet prosty, minimalistyczny plakat czarno-biały może nabrać żywych barw.

Aby jeszcze bardziej urozmaicić wygląd plakatów, warto użyć tzw. ramek passe-partout. Jest to szeroka, najczęściej biała kartonowa ramka, która zmniejsza widoczny obrazek i poszerza obramowanie plakatu. Dzięki temu całość nabiera głębi, a widoczny na plakacie wzór zostaje jeszcze bardziej wyróżniony – nie sposób nie zwrócić na niego uwagę. Dodaje elegancji i zarazem świeżości do każdego pomieszczenia.