Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Northern light – nasiona klasycznej odmiany konopi

Northern Light

Northern Light to wysokiej jakości odmiana klasycznych konopi, która istnieje od lat 70. XX wieku. Jej susz daje silne wibracje dla ciała i umysłu, które utrzymują się przez wiele godzin. Efekt można opisać jako euforyczny, podnoszący na duchu i kreatywny.

Szczep jest hybrydą z przewagą sativy. Oznacza to, że zapewni Ci podnoszący na duchu, energiczny stan umysłowego uniesienia. To odróżnia go od innych odmian. Jest wiele różnych rodzajów i szczepów do wyboru, jeśli ten typ reakcji nie jest takim, jakiego poszukujesz.

Krzewy osiągają w czasie zbiorów tylko około 1,5 metra wysokości. Pełne dojrzewanie w uprawie indoor zajmuje około 8 tygodni. Czas kwitnienia wynosi średnio 12 tygodni przy wysokim poziomie THC i dużych plonach.

Northern light – czyli jak wybierać nasiona konopi

Northern Light to odmiana konopi, która znana jest z silnych efektów psychoaktywnych. Światło zorzy polarnej, jak sama nazwa wskazuje, zostało pierwotnie opracowane w północnym regionie Ameryki Północnej.

Jest uznawana za niedrogą odmianę o wysokiej jakości, którą można uprawiać niemal w każdym miejscu na świecie. Roślina zwykle dojrzewa na zewnątrz w ciągu 8 tygodni, a w pomieszczeniu jej okres kwitnienia wynosi od 8 do 10 tygodni.

Jest to hybryda, w której poziom THC dochodzi do 20%. Szczep zawiera geny z trzech różnych odmian: meksykańskiej, afgańskiej i tajskiej Sativa.

Konopne podstawy, czyli szczep Northern Light dla początkujących

Konopie to roślina, którą można uprawiać w dowolnym regionie geograficznym. Dla początkujących najlepiej zacząć od wyboru nasion i ziemi pod uprawę.

Zbiór, to proces wycinania roślin w celu ich wysuszenia. Osoba zbierająca powinna zwrócić uwagę, by nie uszkodzić żadnej innej części rośliny. Trzeba upewnić się, że nie zostawia się żadnych pąków na gałęziach lub liściach.

Marihuanę należy suszyć średnio przez dwa tygodnie, zanim będzie można jej użyć. Najlepiej suszyć ją powoli, aby zachować nienaruszony smak i aromat. Po wyschnięciu można susz utwardzić, umieszczając go w szklanym słoiku z zamykaną pokrywką lub uszczelniając próżniowo.

Odmiana Northern Lights łączy cechy wielu różnych szczepów, z którymi została skrzyżowana. Mimo to jest najbardziej znaną odmianą marihuany ze względu na jej popularność w społeczności konopnej.

Jej hodowcy wykorzystują swoje odkrycia z poprzednich lat i swoją wiedzę o tym, jak różne aspekty uprawy konopi wpływają na produkt końcowy. Ciągle testują, jak dzięki temu uzyskać lepsze zbiory.

Northern Light – najlepsza odmiana dla początkujących hodowców

Northern Light to świetna odmiana dla początkujących hodowców. Uprawa nie trwa zbyt długo, daje niesamowite plony i wytwarza wysokiej jakości pąki. Wiele osób może nie wiedzieć, że jest to jedna z najpopularniejszych odmian na świecie. W przeciwieństwie do wielu innych odmian, na zbiory nie czeka się zbyt długo. Można zbierać rośliny już po ośmiu tygodniach od rozpoczęcia ich uprawy!

Ta odmiana ma również niesamowitą wydajność, dając do 450g na metr kwadratowy w zaledwie 8 tygodni. Przy tak wysokim plonie i szybkim czasie wzrostu nic dziwnego, że ta odmiana jest tak popularna wśród początkujących!

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z uprawą, zwróć uwagę na kilka błędów, których będziesz chciał uniknąć. Błędy te nie tylko spowalniają postęp, ale mogą również być szkodliwe dla zdrowia i samych roślin.

1. Niewłaściwy typ gleby: Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących jest używanie gleby nieodpowiedniej do uprawy. Najlepiej użyć mieszanki 60% torfu i 40% perlitu.

2. Podlewanie za mało lub za dużo: Musisz wziąć pod uwagę rozmiar doniczki i częstotliwość podlewania przed określeniem, ile wody jest odpowiednie dla danej doniczki. Pamiętaj – nadmierne podlewanie spowoduje gnicie korzeni, które mogą zabić Twoje rośliny!

3. Zbyt dużo lub zbyt mało światła: Światło jest najważniejszym czynnikiem, który ma wpływ na wzrost wszystkich roślin. Należy obserwować wzrost roślin i w zależności od ich reakcji zwiększać lub zmniejszać okres ekspozycji świetlnej.