Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak wybrać odpowiedni basen ogrodowy?

basen ogrodowy

Baseny ogrodowe z wodą mają za zadanie chłodzić ciało podczas upalnych dni. Okazuje się, że wybór basenu ogrodowego zależy od wielu czynników, a nie tylko od pojemności zbiornika. Do dyspozycji kupującego jest wiele opcji, w tym różne rodzaje basenów, ich rozmiary, głębokości, a także wygląd. Ten przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiedni basen do Twojego ogrodu.

Baseny ogrodowe z wodą mają za zadanie chłodzić ciało podczas upalnych dni. Okazuje się, że wybór basenu ogrodowego zależy od wielu czynników, a nie tylko od pojemności zbiornika. Do dyspozycji kupującego jest wiele opcji, w tym różne rodzaje basenów, ich rozmiary, głębokości, a także wygląd. Ten przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiedni basen do Twojego ogrodu.

Wybierz pomiędzy basenem stelażowym a falistym

Ważne jest, aby najpierw zdefiniować różne rodzaje i zastosowania zbiorników do ogrodów wodnych. Baseny rozporowe to pojemniki, których ściany utrzymywane są w pozycji pionowej za pomocą wody, która jest do nich wlewana. Najczęściej spotykanym modelem basenu jest ekspander. Posiada on charakterystyczny nadmuchiwany kołnierz, który musi być wypełniony powietrzem przed wlaniem wody. Basen stelażowy to przeciwny typ zbiornika ogrodowego. Jego ściany są podparte w pozycji pionowej za pomocą specjalnego “rusztowania”. Choć jego rozłożenie zajmuje nieco więcej czasu, użytkownicy uwielbiają stabilność, z jaką utrzymuje się woda, gdy ludzie wchodzą i wychodzą ze zbiornika.

Większość opinii użytkowników basenów rozporowych opiera się na ich funkcjonalności. Kupujący często wybierają interesujący ich model w oparciu o łatwość jego demontażu lub składania. Pozytywną opinię mają rodzice, którzy uwielbiają możliwość nadmuchiwania i ochrony dzieci przed wodą podczas zabawy w basenie. Basen stelażowy jest podzielony w opinii. Niektórym podoba się design i stabilność konstrukcji zbiornika. Inni nie są przekonani co do czasu, jaki trzeba poświęcić na ustawienie stelaża. Użytkownicy i producenci są zgodni, że proces ustawiania rusztowań w basenie stelażowym jest prosty i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Konstrukcja stelażowa zbiornika pozwala na elastyczność, ponieważ użytkownik może wybrać basen o kształcie prostokątnym lub kwadratowym.

Basen ogrodowy dla dzieci czy dorosłych – który lepszy?

Przed wyborem basenu ogrodowego warto zastanowić się, kto będzie korzystał ze zbiornika. Basen ogrodowy dla dzieci jest zazwyczaj mniejszy niż ten przeznaczony dla dorosłych. Nawet najmłodsze dzieci mogą zażywać kąpieli w płytkich basenach ogrodowych z nadmuchiwanymi kołnierzami. Zapewniają one maluchom bezpieczeństwo podczas zabawy w wodzie. Niskie ścianki basenu ułatwiają dzieciom i dorosłym wchodzenie i wychodzenie z niego. Do basenów ogrodowych dostępne są również dmuchane zjeżdżalnie. Aby móc rozstawić te zabawki, potrzebny jest duży ogród.

Wybór basenów ogrodowych dla dorosłych jest ograniczony, ale jest więcej opcji. Niektóre baseny pozwalają na całkowite zanurzenie dorosłych pod powierzchnią wody. Przed zakupem należy rozważyć, czy regularne zmiany wody będą konieczne w ogrodzie bez bieżącej wody i jak woda będzie odprowadzana po wybudowaniu konstrukcji. Jeśli masz któryś z tych problemów, rozważ mniejszy basen.

Dostępna przestrzeń i użytkownicy są najważniejszymi czynnikami przy zakupie basenu do ogrodu. Dla tych, którzy mają dzieci lub dysponują mniejszymi działkami, dobrym pomysłem jest wybór modeli nadmuchiwanych kontenerów lub basenów rozporowych. Ułatwi to dzieciom i ich rodzicom dostęp do chłodnej wody. Dla tych, którzy chcą cieszyć się wodą i zapraszać przyjaciół, dostępne są specjalne modele stelażowe.