Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Najważniejsze informacje na temat budowy i montażu kominka w domu

Kominki nowoczesne we Wrocławiu - Kominki Lexus

W trakcie zimy szczególnie doceniamy możliwość szybkiego ogrzania się po wejściu do domu. Do tego celu świetnie nadaje się kominek w salonie albo w jadalni. Jego wyjątkowy urok skłania do spędzenia długiego wieczoru przy blasku i cieple ognia. Kominek jest wciąż modnym elementem aranżacji pokoju, który od razu przykuwa wzrok wszystkich odwiedzających dom oraz nadaje pokojowi przytulny charakter.

Jaki rodzaj kominka wybrać?

Jeśli jesteś z województwa dolnośląskiego i zależy Ci na eleganckim wykończeniu kominka z kamienia naturalnego, postaw na kominki Wrocław, projektowane przez firmę Kominki Lexus Andrzej Słoninka, której siedziba znajduje się na ul. Jeleniej 56, 54-242 Wrocław (Tel: 607 671 150).

Szeroki wybór kilku rodzajów kominków umożliwia łatwe dobranie takiego, który będzie dopasowany do potrzeb konkretnej rodziny. I tak, podczas poszukiwań, można zdecydować się na jeden z 3 wariantów:

  • kominek otwarty – ma otwarte palenisko, które pomaga kontrolować proces spalania opału, ale drewno pali się szybko, a znaczna część uzyskanego ciepła marnuje się, ponieważ ucieka bezpośrednio do komina,
  • kominek z wkładem – jest wyposażony w stalowe albo żeliwne paleniska oraz zamykane drzwi. Często stosuje się tutaj przeszklenia z dwóch bądź trzech stron. Aż 80% ciepła trafia do  docelowego pomieszczenia, ponieważ dopływ powietrza można regulować. Warto wybrać taki, który jest wyścielony specjalnym materiałem , który magazynuje ciepło,
  • kominek wolnostojący (czyli tzw. koza) – składa się z zamkniętego paleniska i  fabrycznej obudowy (żeliwnej lub stalowej). Pozwala to ograniczyć czas i koszty robót budowlanych.

Prawidłowy montaż kominka

Montaż kominka trzeba dobrze przemyśleć i wziąć pod uwagę kilka czynników, zanim podejmiemy decyzję, gdzie powinien być on postawiony. Wspomniana już firma z Wrocławia, w nowoczesny sposób informuje o tym, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kominka do swojego wnętrza. Na swoim kanale, pod następującym adresem: https://youtu.be/FSRuFRUjazY, Pan Andrzej – właściciel firmy podpowiada, że na początku należy dowiedzieć się, jak wytrzymałe jest podłoże i gdzie jest najlepszy dostęp do przewodu kominowego. Powinno sprawdzić się jego średnicę oraz wysokość. Warto również zadbać o dostęp świeżego powietrza z zewnątrz. Zamontowany w danym miejscu kominek może wpłynąć na końcowe rozmieszczenie mebli i dodatków, a więc także na funkcjonalność pomieszczenia.

Montaż kominków we Wrocławiu

Montaż kominka trzeba wykonać bezpośrednio po doprowadzeniu budynku do stanu surowego zamkniętego oraz zakończeniu wylewek, ale jeszcze przed wykonaniem prac wykończeniowych, takich jak położenie posadzek i paneli. Nie można również zapomnieć o wcześniejszym postawieniu komina. Gdy jest on murowany, musimy zainstalować w nim wkład kominkowy, który przeznaczony jest do urządzeń na paliwa stałe i z podłączeniem pod kątem 45 stopni.

Kominek jako elementem wystroju wnętrz

Kominki są montowane zarówno w bardzo nowocześnie wykończonych wnętrzach, jak i w prosto urządzonych pomieszczeniach. Można nabyć kominek w obudowach stworzonych w wielu różnych stylach i wzorach, więc nie jest trudno dopasować produkt do gustu właściciela nieruchomości. Zawsze sprawiają one, że pokój jest przytulniejszy, co zachęca do organizowania w nim rodzinnych spotkań. Do łask projektantów wnętrz wróciły również piece wolnostojące, które łatwo jest zamontować praktycznie w każdym miejscu w domu. Doskonale przełamują one nowoczesne aranżacje np. w loftowym stylu. Z kolei kominek, który z trzech stron jest osłonięty szybą – to idealny dodatek do surowych i prostych mebli.