Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Akcesoria meblowe pomocne w aranżacji wnętrz

meble

Aranżowanie wnętrz polega na doborze posadzek, materiałów i odcieni na ściany, a także pasującego zarówno pod względem funkcjonalności, jak i również wyglądu umeblowania. W organizacji i stylizowaniu pomieszczeń pomocne bywają rozmaite akcesoria meblowe, dzięki którym można z łatwością uzyskać upragniony klimat w danym pomieszczeniu. Zobacz, które z nich, warto wziąć pod uwagę w trakcie urządzania swojego domu.

Akcesoria meblowe i ich rodzaje

Urządzanie pomieszczeń wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji dotyczących wyboru mebli i pasujących do nich akcesoriów. Wśród tych ułatwiających życie znaleźć można rozmaite klamki i uchwyty, dzięki którym możliwe jest wygodne korzystania z szafek i szuflad, a także rozmaite produkty metalowe, takie jak zawiasy, które umożliwiają ich płynne otwieranie i zamykanie.

W nowoczesnych wnętrzach chętnie sięga się również po systemy do szaf przesuwnych, które często-gęsto są jednymi z elementów mebli na wymiar. Dzięki nim można nie tylko wykorzystać całą dostępną przestrzeń, ale również cieszyć się efektownymi realizacjami, których na próżno szukać w oferujących gotowce sklepach. Zarówno gładkie fronty, jak i drzwi ażurowe zamontowane w sposób przesuwny na szynach, umożliwiają bowiem stworzenie oryginalnego miejsca do przechowywania, które stanie się atrakcyjnym elementem zdobiącym wnętrze, a przy tym pozwalającym na estetyczne ukrycie różnych przedmiotów.

Kilka pomysłów na zastosowanie akcesoriów meblowych

Drzwi ażurowe to niezwykle wdzięczne dodatki, o wszechstronnym zastosowaniu. Można je wykorzystać w zdecydowanej większości pomieszczeń – te o większych wymiarach sprawdzą się bowiem w przedpokoju, jako element szafy, natomiast mniejsze mogą być z powodzeniem wykorzystane do przygotowania nieoczywistej szafki telewizyjnej, czy jako front półki obok łóżka w sypialni. Drzwi ażurowe są świetnym pomysłem do miejsc takich jak schowki, czy garderoba – prezentują się lekko i śmiało można okrzyknąć je mianem ponadczasowych, modnych, a przy tym również doskonale wpisujących się w aktualne trendy.

Marzą Ci się zmiany, jednak nie masz czasu na remont? Akcesoria meblowe takie jak klamki, gałki i uchwyty to genialny sposób na metamorfozę pomieszczenia. Jeśli do tej pory korzystałeś z tych w odcieniu frontów, możesz teraz postawić na barwny akcent, a na pewno zauważysz różnicę! Świetnym pomysłem jest także zastąpienie klasycznych prowadnic szuflad tymi z cichym domykiem, co jest nieziemsko praktyczne. Sympatycy minimalizmu z pewnością nie przejdą obojętnie wobec gadżetów zwanych „klikami”, które są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych gałek i uchwytów.