Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Meble kuchenne na wymiar – czy warto?

meble na wymiar

Chcąc przebywać na co dzień w funkcjonalnych, przytulnych i estetycznych wnętrzach, należy zadbać w pierwszej kolejności o ich odpowiednie urządzenie. Kluczowymi elementami wyposażenia są oczywiście meble, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Obecnie można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, dzięki czemu każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Jeśli meble mają być idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb, preferencji i oczekiwań, najlepszym rozwiązaniem będzie autorski projekt. Meble na wymiar będą dostosowane do pomieszczenia i wymagań przyszłych użytkowników, cechować się unikalnością i niezwykłą trwałością.

Meble na zamówienie sposobem na idealnie urządzoną kuchnię

Wystarczy wejść do dowolnego salonu meblowego, aby oczom ukazał się szereg najróżniejszych elementów wyposażenia. Do wyboru są setki mebli, jedne zdają się być piękniejsze od drugich, przez co trudno zdecydować się na konkretny model. Zdarza się też tak, że nie ma niczego, co by zachwyciło i spełniło wymagania. Jeśli ktoś szuka czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego, to z pewnością nie znajdzie tego pośród mebli katalogowych. Może mieć je każdy, dokładnie takie same, o określonych wymiarach, kształtach, barwie. Jeśli komuś nie przeszkadza to, że w domach setek innych osób znajdą się takie same elementy wyposażenia, o wątpliwej jakości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na ich zakup. W przypadku pomieszczeń o standardowych wymiarach nie powinno być większych problemów z ustawnością takich katalogowych mebli.

Meble kuchenne na wymiar wyróżniają się z kolei niepowtarzalnym charakterem, pozwalają na stworzenie aranżacji w pełni dostosowanej do indywidualnych potrzeb, preferencji, układu pomieszczenia. Kuchnia to miejsce, w którym spędza się dużo czasu każdego dnia, dlatego warto zadbać o komfort domowników i wysokie walory estetyczne. W przypadku mebli na zamówienie można wybrać dowolne fronty, ciekawe dodatki, udogodnienia oraz zdecydować o tym, z jakich mają być wykonane komponentów. Meble na wymiar mogą zostać zaprojektowane zgodnie z wizją inwestora, łącznie z wyborem konfiguracji szafek, klamek, prowadnic, zawiasów itd. Kuchnie na wymiar są w pełni dopasowane do pomieszczenia, pozwalają na wykorzystanie każdego centymetra wolnej przestrzeni, zagospodarowanie nieużywanych kątów.

Co przemawia za wybraniem mebli kuchennych na wymiar?

Meble na zamówienie mają zdecydowanie lepsze walory użytkowe i estetyczne, porównując je do tych katalogowych. Do ich produkcji sięga się po wysokiej jakości materiały, które zostały wybrane przez klienta. Pomimo wyższej ceny będzie to inwestycja długoterminowa – trwałość i solidne wykonanie przełożą się na wieloletnie użytkowanie. Można wobec tego powiedzieć, że zakup kuchni na wymiar jest wręcz oszczędnością pieniędzy, bo nie będzie konieczna ich wymiana po paru sezonach. Przy właściwym użytkowaniu posłużą nawet do końca życia i jeszcze następnemu pokoleniu.

Kolejną zaletą mebli kuchennych na wymiar jest możliwość zakamuflowania nierówności za ich pomocą. Znika problem z nieestetycznymi krzywiznami na podłodze czy ścianie. Idealnie zaprojektowane meble będą w pełni dopasowane do pomieszczenia. Przełoży się to też na ich mniejsze zużywanie i niszczenie. Fachowcy przyjadą pod wskazany adres i dokonają pomiarów, dzięki czemu nie ma mowy o popełnieniu pomyłki, robiąc to samodzielnie. Częstym problemem przy zakupie mebli jest to, że trudno jest idealnie dopasować – szczególnie we wnętrzach niewielkich, wąskich, ze skosami itd. Do wyboru jest wiele praktycznych rozwiązań w postaci systemów podnoszących funkcjonalność pomieszczenia. Można też zaprojektować efektowne i użyteczne oświetlenie, postawić na bezawaryjne szuflady itd.

Meble na zamówienie można dostosować nie tylko do swoich upodobań, ale też możliwości fizycznych – wzrostu czy niepełnosprawności. Kuchnia będzie idealna, skrojona na miarę potrzeb wszystkich użytkowników. Jest to idealnie rozwiązanie przy ograniczonym metrażu, gdzie trudno o pomieszczenie wszystkich elementów wyposażenia i bardzo łatwo o uzyskanie efektu zagracenia. Z kuchnią na wymiar można zagospodarować w pełni każdy zakamarek, uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci różnych schowków. Inwestor decyduje o wymiarach i rodzaju szafek, może zdecydować się na zabudowę wszystkich urządzeń AGD. Tylko meble na zamówienie pozwolą zabudować kuchnię pod sam sufit, wykorzystując do maksimum wolną przestrzeń.