Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Kiedy zdecydować się na domową klimatyzację?

klimatyzacja

Temperatura powietrza przekraczająca 30 ℃ w cieniu nie należy do rzadkości w naszej strefie klimatycznej. Upalne lato daje się we znaki nie tylko dzieciom i osobom starszym, ale również dorosłym, którzy źle znoszą wysoką temperaturę. Niekiedy w nocy jest tak ciepło, że trudno zasnąć nawet przy otwartych na oścież oknach. Klimatyzacja do mieszkania to skuteczne rozwiązanie wszystkich problemów związanych z upałem. Dodatkowo w trakcie tak zwanego sezonu przejściowego, może być wykorzystywana jako efektywne źródło ciepła.

Klimatyzacja do mieszkania – najważniejsze zalety

Mieszkania znajdujące się na ostatniej kondygnacji budynku są szczególnie narażone na przenikanie gorącego powietrza przez dach. Z tego powodu w słoneczne dni, gdy temperatura za oknem przekracza 25 ℃, nawet duże mieszkania zaczynają się nieprzyjemnie nagrzewać. Montaż rolet zewnętrznych jest tylko pośrednim rozwiązaniem umożliwiającym stopniowe ograniczanie wzrostu temperatury w pomieszczeniach.

Klimatyzacja do mieszkania znajdującego się na ostatnim piętrze budynku to skuteczne i przede wszystkim sprawdzone rozwiązanie, pozwalające na dostosowanie temperatury powietrza do preferencji domowników. Jednostka wewnętrzna zainstalowana np. w salonie charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem, dzięki któremu tworzy spójną całość z pomieszczeniem. Z kolei jednostka zewnętrzna jest przeważnie montowana na balkonie. Cicha praca urządzenia sprawia, że jego działanie nie jest uciążliwe.

Kiedy jeszcze warto zamontować klimatyzację?

Obecnie dużą popularnością cieszą się mieszkania z antresolą, które pozwalają na oryginalną aranżację wnętrz. Niestety górna część mieszkalna bardzo szybko się nagrzewa. W takim przypadku również klimatyzacja do mieszkania będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem, zapewniającym komfortowe warunki nawet w trakcie bardzo upalnego lata. Obsługa klimatyzatora jest prosta i intuicyjna. Dołączony pilot pozwala sterować pracą urządzenia i zaprogramować jego działanie.

Zapraszamy: klimatyzacja do mieszkania Kraków