Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jakie są zalety przeprowadzania inwentaryzacji budynków?

zalety przeprowadzania inwentaryzacji budynków

Przeprowadzenie dokładnych obmiarów inwestycji budowlanej może okazać się niezbędne m.in. w trakcie planowania remontu lub przebudowy. Nie zawsze właściciel nieruchomości dysponuje pełną dokumentacją, która dostarcza informacji o najważniejszych wymiarach budynku. Kiedy jeszcze inwentaryzacja architektoniczna może stać się bardzo przydatna i jakie są główne zalety jej wykonywania?

Wymiarowanie budynku przy braku dokumentacji

Brak projektu architektonicznego to problem wielu starych budynków. Nowi właściciele, którzy nabywają takie nieruchomości w drodze kupna, przetargu czy nabycia spadku, chcąc wykonać ich przebudowę lub gruntowny remont, zobowiązani są wystąpić o pozwolenie na budowę. Do jego uzyskania niezbędny jest projekt techniczny, uwzględniający m.in. wymiary nieruchomości oraz poszczególnych pomieszczeń. Wykonana na zlecenie inwestora inwentaryzacja budynków zwykle w takich przypadkach okazuje się niezbędna.

Możliwość wykorzystania nowoczesnych technologii

Kolejną zaletą sporządzania inwentaryzacji budowlanych jest stosowanie zaawansowanych technik, takich jak skanowanie laserowe. Pozwala ono wykonywać niezwykle precyzyjne obmiary wielu pomieszczeń w krótkim czasie. Wykonywane przez firmy specjalizujące się w tego rodzaju usługach modele 3D w Warszawie oraz innych polskich miastach, znacznie lepiej niż rysunki oraz tradycyjne zestawienia powierzchni przedstawiają rzeczywisty stan nieruchomości.

Możliwość atrakcyjnej prezentacji obiektu

Warto wspomnieć również o marketingowych walorach wykonywania wizualizacji trójwymiarowych, które dzięki skanowaniu laserowemu pozwalają na tworzenie atrakcyjnych makiet, planów czy modeli. Tego rodzaju realizacje skutecznie oddziałują na klientów, zainteresowanych nabyciem domu lub mieszkania. Jeśli chodzi o modele budynków 3D Warszawa zalicza się do tych europejskich miast, w których deweloperzy, pośrednicy nieruchomości oraz firmy z branży budowanej najchętniej wykorzystują tego rodzaju rozwiązania.

Przystępna cena w stosunku do korzyści

Powodem, dla którego inwentaryzacja budynków jest tak chętnie wybieraną usługą przez właścicieli nieruchomości, są nie tylko walory formalne czy sprzedażowe, ale także praktyczne. W sytuacji, gdy pierwotna dokumentacja stała się nieaktualna, np. na skutek późniejszych remontów czy konserwacji budynku, wykonanie inwentaryzacji architektonicznej pozwala zaokulizować dane dotyczące wymiarów obiektu. Warto dodać, że w stosunku do licznych korzyści, jakie gwarantuje profesjonalne wymiarowanie obiektów budowlanych, jego cena przedstawia się niezwykle korzystnie.

Inwentaryzacje budynków – zleć to ekspertom!

Aby cieszyć się wszystkimi wymienionymi tutaj zaletami oraz korzyściami, jakie gwarantuje właścicielom nieruchomości wykonanie inwentaryzacji budynków, warto zlecić to zadanie specjalistom. Jedną z firm, której specjalnością są m.in. modele budynków 3D w Warszawie, jest Superplanr. Wieloletnie doświadczenie zatrudnianych ekspertów oraz stosowanie najnowocześniejszych rozwiązań to gwarancja profesjonalnie wykonanej inwentaryzacji architektonicznej, która dzięki wykorzystaniu skanowania laserowego może zostać wykonana w dowolnym budynku.