Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jakie meble do przedpokoju wybrać? Co jest niezbędne?

meble do przedpokoju

Za każdym razem, gdy wychodzimy z domu i do niego wracamy, musimy przez niego przejść, zostawiając w nim obuwie lub inne części odzieży wierzchniej. I jest to chyba jedyne pomieszczenie w domu, w którym chcąc nie chcąc, prawie za każdym razem, musimy się trochę nagimnastykować. I niestety zazwyczaj mamy do tego bardzo ograniczoną przestrzeń. Jak zatem umeblować przedpokój, aby był miejscem praktycznym a równocześnie stylowym? Jakie meble są w nim niezbędne?

Urządzanie przedpokoju. Postaw na funkcjonalność!

Przedpokój to specyficzna przestrzeń, której organizacja znacząco wpływa na komfort życia wszystkich domowników. Z reguły cały ciężar aranżacji biorą tutaj na siebie meble do przedpokoju. Przy czym przedpokój – zwłaszcza w mieszkaniach w blokach czy kamienicach – to także miejsce całorocznego przechowywania odzieży wierzchniej, butów i czapek, parasolek i szeregu wielu innych rzeczy, które zwyczajowo trzyma się właśnie blisko drzwi wyjściowych. Trzeba też pamiętać, że jest to pierwsze pomieszczenie, jakie napotykają goście, więc musi pełnić również funkcję reprezentacyjną.

Dużo tego, prawda? A jednak przedpokoje nadal są bardzo często projektowane jako małe klitki, których zagospodarowanie jest nie lada wyzwaniem. Tym samym urządzenie przedpokoju jest zadaniem, które wymaga dobrego rozplanowania każdego milimetra tej niewielkiej przestrzeni i wybrania odpowiedniego wyposażenia.

Jakie meble do przedpokoju są niezbędne?

Dobrą wiadomością jest to, że na rynku bez problemu znajdziemy meble do przedpokoju, które zostały zbudowane przy uwzględnieniu miniaturowych rozmiarów tego typu pomieszczeń. Oczywiście meble do przedpokoju oferowane są w szerokiej palecie wymiarów. Dlatego wszyscy, którzy przemyśleli wcześniej sprawę i w nowo powstałym domu zrobili sobie większy i wygodniejszy przedpokój, także znajdą do niego odpowiednie wyposażenie.

Przy czym wśród mebli do przedpokoju są takie, które po prostu powinny się w nim znaleźć. Należy do nich zaliczyć:

  • szafkę na buty – prawdziwy must have przedpokoju, który pozwala uniknąć bałaganu i potykania się o rozrzucone w pomieszczeniu obuwie.
  • wieszak na odzież wierzchnią – kolejny niezbędny element przedpokoju, który pozwala na wygodne przechowywanie odzieży wierzchniej, takiej jak kurtki, szalki czy czapki.

Warto zaznaczyć, że nowoczesne meble do przedpokoju są niezwykle kompleksowe i łączą w sobie wiele funkcji. Przykładowo znaleźć można kompaktowe szafy do przedpokoju wyposażone dodatkowo w wieszak, szafkę na buty i lustro. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i co ważne, pozwala utrzymać aranżację w spójnym stylu.