Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jakie podłogi możemy poddać cyklinowaniu

cyklinowanie

Cyklinowanie to usługa, bez której nie mogą obyć się właściciele niektórych podłóg. Dzięki takim zabiegom nawierzchnia odzyskuje dawny wygląd i znowu zdobi pomieszczenie, dając mnóstwo satysfakcji domownikom i zachwycając gości. Na czy polega cyklinowanie i w przypadku jakich podłóg można je stosować?

Cyklinowanie parkietu – czy moja podłoga tego potrzebuje?

Jeśli mamy w mieszkaniu nawierzchnię stworzoną z drewna naturalnego, to w którymś momencie cyklinowanie stanie się jedynym sposobem na to, żeby poprawić wygląd podłogi. Niestety, ale drewniane parkiety się niszczą i jest to proces, któremu nie da się całkowicie zapobiec. Oczywiście możemy starać się nie przesuwać mebli i zwracać uwagę na to, żeby czyścić drewno specjalnymi preparatami. Aby zapewnić drewnianej nawierzchni ochronę można też położyć na niej dywan, ale to pomysł, którego realizacja sprawi, że domownik nie będzie mógł cieszyć się naturalnym pięknem drewnianej podłogi. A to przecież właśnie ze względu na piękno ten surowiec jest wybierany tak często. Rozsądniejszym rozwiązaniem jest po prosty użytkowanie nawierzchni i co pewien czasu zlecanie specjalistom cyklinowania paneli, podłogi lub parkietu.

Czy cyklinowanie podłóg jest bezpieczne dla drewnianej nawierzchni?

Podczas cyklinowania zeszlifowaniu ulega wierzchnia warstwa podłogi. Dla osób, które nie wiedzą zbyt wiele o tym procesie, może to brzmieć dość inwazyjnie. W rzeczywistości zeszlifowaniu ulega zniszczona warstwa lakieru oraz, jeśli to konieczne, możliwie najcieńsza warstwa drewna. Cyklinowanie nie szkodzi więc podłodze, o ile wykonane jest przez profesjonalistów. Warto podejść rozsądnie do wyboru usługodawcy. Drewniane podłogi są długowieczne, mają wyjątkowy wygląd, ale… są też kosztowne. Zdecydowanie nie warto zadania cyklinowania powierzać przypadkowemu usługodawcy, bo może nas to sporo kosztować. Lepszą opcją będzie zaufanie sprawdzonej firmie, mającej doświadczenie oraz używającej do cyklinowania profesjonalnych narzędzi (przykładem takiego przedsiębiorstwa jest np. Parkieciarz Targówek). Tutaj warto zaznaczyć, że koszt takiej usługi zależy od kilku czynników, m.in.:

  1. wielkości powierzchni;
  2. stanu podłogi;
  3. rodzaju podłogi.

Profesjonalne firmy mają jasno określone cenniki oraz dysponują wieloletnim doświadczeniem, pozwalającym im właściwie wycenić takie prace.

Jak wygląda nowoczesne cyklinowanie podłóg?

Jeszcze jakiś czas temu proces cyklinowania generował ogromne ilości brudu. W efekcie właściciele obiektów, po wykonanym cyklinowaniu, musieli przeprowadzać gruntowne sprzątanie. Drobinki pyłu wchodziły w każdy zakamarek, przez co jeszcze długo po wizycie specjalistów mieszkańcy znajdowali ślady zanieczyszczeń. Aby zlikwidować ten problem, opracowano cyklinowanie bezpyłowe.

Nowoczesne maszyny wyposażone zostały w specjalną komorę, do której bezpośrednio odprowadzane są zanieczyszczenia. Cyklinowanie podłóg drewnianych obecnie przebiega więc w dużo bardziej higienicznych warunkach niż kiedyś i nie doświadczymy pyłu, unoszącego się w powietrzu.