Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jakie listwy do paneli winylowych?

listwy do paneli winylowych

Panele winylowe to nowoczesna i niezwykle wytrzymała alternatywa dla tradycyjnej drewnianej deski podłogowej lub parkietu. Winylowa podłoga sprawdzi się nawet w miejscach narażonych na kontakt z wodą, czyli kuchniach i łazienkach, dzięki czemu wszystkie pomieszczenia mogą być pokryte jednolitą podłogą. Aby panele winylowe prezentowały się nienagannie, konieczne jest dobranie do nich właściwego wykończenia, które będzie wisienką na torcie nowej podłogi. Listwy przypodłogowe są niezbędnymi elementami, które gwarantują estetyczne połączenie ściany z podłogą.

Dlaczego listwy przypodłogowe są ważne?

Przy wybieraniu podłogi do domu lub mieszkania temat jej wykończenia nierzadko schodzi na drugi plan. Listwy przypodłogowe są kupowane na ostatnią chwilę, często już w trakcie układania paneli lub dopiero po ich położeniu. W przypadku podłóg z paneli winylowych THE FLOOR, które są montowane łatwym sposobem „na klik”, należy pozostawić odpowiednio szerokie szczeliny dylatacyjne – około 10 milimetrowe, dzięki którym podłoga ułożona z paneli pływających będzie mogła pracować. Do zakrycia dylatacji w podłogach winylowych najlepiej sprawdzą się listwy przypodłogowe, które nie są w żaden sposób przytwierdzane do samych paneli. Przyklejenie bądź przykręcenie listew do podłogi mogłoby skutkować pękaniem łączeń lub wybrzuszaniem się paneli.

Estetyczne i dekoracyjne listwy

Konieczność ukrycia szczelin dylatacyjnych biegnących wzdłuż ścian jest koniecznym, ale nie jedynym powodem, dlaczego listwy przypodłogowe są niezbędnym zakupem w trakcie remontu. Dobrze dobrane listwy stanowią jeden z elementów dekoracyjnych mieszkania. Na stronie the-floor.pl znaleźć możemy wiele różnorodnych odcieni i wzorów paneli winylowych. W zależności od upodobań proponujemy dobranie listew idealnie komponujących się z wybranym rodzajem paneli lub takich, które kontrastują zarówno z podłogą, jak i z kolorem ściany. Ciekawym rozwiązaniem są listwy przypodłogowe w kolorze białym, które są uniwersalnym wyborem, ale jednocześnie bardzo eleganckim i ładnie kontrastującym z podłogą, drzwiami i innym niż biały kolorem ściany.

Ostateczne wykończenie podłogi

Listwy przypodłogowe stanowią doskonałą ochronę newralgicznych okolic styku podłogi ze ścianą i maskują szczeliny dylatacyjne, niezbędne w przypadku paneli montowanych „na klik”. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju listew, panele winylowe THE FLOOR pracują pod stopami domowników i nie odkształcają się wraz z upływem czasu. Choć funkcjonalność jest w tym przypadku kluczem, listwy przypodłogowe to także element dekoracyjny, który wieńczy wykończone wnętrze. Odpowiednio skomponowane z pozostałymi detalami, nadają pomieszczeniu indywidualny charakter.