Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jakie fotele biurowe w dobrej cenie?

fotel biurowy

Cechy dobrego fotela do pracy

Po ostatnim roku, w którym praca zdalna cieszyła się dużym powodzeniem, okazało się że dobry fotel biurowy jest artykułem pierwszej potrzeby. Całe szczęście oferta foteli biurowych jest ogromna i wciąż się poszerza. Jak zatem wybrać dobry fotel? Czy tylko krzesła w wysokich cenach mogą zapewnić nam oczekiwany komfort pracy? Na szczęście nie! Dzięki dużej konkurencji taki mebel można kupić w naprawdę korzystnej cenie. A czym charakteryzuje się taki dobry do pracy fotel? Najważniejsza jest wygoda. Na fotelu spędzamy długie godziny w ciągu dnia, więc profil siedziska i oparcia musi być odpowiednio dobrany. Fotel biurowy w dobrej cenie może zapewnić takie same lub podobne parametry, a co za tym idzie, może być tak samo wygodny. 

Ergonomia pracy

Bardzo ważne jest, aby fotel biurowy miał możliwość regulacji. Im więcej parametrów można wyregulować, tym wygodniejszy będzie fotel. Producenci zapewniają możliwość ustawienia kąta nachylenia oparcia, siedziska, podniesienia siedziska do pożądanej wysokości i inne. Fotele biurowe w dobrej cenie pozwalają na taką samą regulację, dlatego są równie ergonomiczne. Ze względu na ergonomię pracy równie ważne jest siedzisko. Oprócz tego, że musi być wygodne, dobrze jeśli jest też dosyć duże. Dzięki temu osobom o różnych sylwetkach będzie wygodnie. Nie można dopuścić aby krzesło biurowe gdziekolwiek uciskało, a przy zbyt małym siedzisku może się tak zdarzyć. 

Materiały wykończeniowe

Oprócz najważniejszych parametrów funkcjonalnych, bardzo ważne jest także to aby fotel biurowy pasował do wnętrza. Nawet najwygodniejszy, ale mało estetyczny model nie zapewni odpowiedniego komfortu. Nie tylko najdroższe fotele mogą być piękne. Fotele biurowe w dobrej cenie również mogą nas zachwycić. Najczęściej do wykończenia siedziska fotela wybierane są odporne na ścieranie i zabrudzenia materiały. Często producent daje możliwość wyboru jakości i kolorystyki materiału, co ma wpływ na cenę końcową. Oparcie może być wykonane z takiego samego materiału jak siedzisko, ale może też być montowane z siateczki, co pozwala na lepszą cyrkulację powietrza, ale daje mniejsze podparcie dla kręgosłupa. Materiałem do wykończenia foteli jest także ekoskóra lub skóra. 

Jak wybrać fotel?

Po przyjrzeniu się cechom wybranego fotela i jego estetyce można już dokonać zakupu. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze jest aby taki fotel po prostu… przymierzyć. A najlepiej wypróbować go podczas dnia pracy. Niezależnie od tego czy jest to fotel biurowy w dobrej cenie czy taki z najwyższej półki, to każdy musi być wygodny, ilość regulacji musi zapewnić odpowiednie ustawienie fotela, a materiał wykończeniowy nie może być drażniący.