Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Wanna czy prysznic – co sprawdzi się lepiej?

Wanna czy prysznic

Dla niektórych osób wybór pomiędzy wanną a prysznicem może być dość trudny. Z tego powodu kluczowe jest zwrócenie uwagi na kilka czynników. Co zatem sprawdzi się lepiej – wanna czy prysznic? Jakie są największe zalety obu rozwiązań?

Kiedy warto wybrać wannę?

Wanna sprawdzi się idealnie w sytuacji, gdy kochasz brać długie kąpiele. To doskonałe miejsce do relaksu, choć wiąże się ono ze zużyciem znacznie większej ilości wody. Wanna jest dobrym rozwiązaniem głównie w przypadku nieco większych łazienek, w których nie trzeba walczyć o każdy metr kwadratowy.

W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się wanny wolnostojące. Są to produkty, które sprawdzają się idealnie głównie w dużych pomieszczeniach. Wystarczy postawić je na środku czy w znacznej odległości od ściany. Wanny wolnostojące dopełniają wysokie baterie montowane bezpośrednio w podłodze. Co więcej, takie produkty często są też wyposażone w ozdobne nóżki.

Kiedy warto wybrać prysznic?

Prysznic jest lepszym rozwiązaniem w przypadku bardzo małych łazienek, w których nie ma miejsca na wstawienie wanny. To także świetny wybór w sytuacji, gdy zależy Ci na oszczędności wody. Nie wszystkie osoby lubią brać długie kąpiele, dlatego w ich przypadku znacznie lepiej postawić na kabinę prysznicową, w której można umyć się w zaledwie kilka minut.

Kabina prysznicowa to także oszczędność. Z tego powodu jej zwolennicy często biorą pod uwagę właśnie względy ekonomiczne, bojąc się zbyt dużego zużycia wody podczas korzystania z wanny.

Jak połączyć zalety wanny i prysznica?

Wiele osób stawia na połączenie obu rozwiązań, czyli wannę ze specjalną ścianką. Takie rozwiązanie doskonale zabezpiecza łazienkę przed rozchlapywaniem się wody, a jednocześnie w razie potrzeby pozwala na wzięcie długiej, relaksującej kąpieli. To także swego rodzaju kompromis w sytuacji, gdy w danym mieszkaniu lub domu mieszkają osoby o różnych preferencjach. Wówczas można je łatwo pogodzić, zapewniając zarówno możliwość brania szybkiego prysznica, jak i długiej kąpieli.