Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak wybrać odpowiednią szafkę pod telewizor?

szafka pod telewizor

Mając telewizor, trzeba posiadać także odpowiednie miejsce, w którym się go postawi bądź powiesi. Nie każdy jednak chce swój telewizor instalować na ścianie – a powodów takiej decyzji jest wiele, począwszy od niechęci do wywiercania w ścianie otworu, a skończywszy na braku zaufania do tego typu konstrukcji. Takie osoby chętniej wybierają szafki pod TV, dzięki którym mogą wygodnie oglądać swoje ulubione programy telewizyjne. Jednak na co zwracać uwagę podczas wyboru szafki pod telewizor? Jak wybrać tę odpowiednią, która będzie dopasowana do reszty mebli znajdujących się w domu?

  1. Jak wybrać szafkę pod TV
  2. Czy dodatkowe półki w szafce pod TV są ważne?
  3. Jak wysoka powinna być szafka pod TV?

Jak wybrać szafkę pod TV

Jest kilka elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze szafki pod TV. Przede wszystkim szafki pod telewizor nowoczesne powinny być meblami funkcjonalnymi. Warto pamiętać, aby mebel miał zapewniony przepływ powietrza pomiędzy ścianą, a tyłem telewizora i podłączonymi do niego kablami – tak aby sprzęt się nie przegrzewał. Oprócz tego, ważne jest również to, aby szafka była dopasowana do stylu wnętrza, w którym będzie stać. Eleganckie i ciężkie meble metalowe z pewnością dobrze sprawdzą się we wnętrzach modernistycznych, z kolei meble drewniane będą lepiej pasować do wnętrz klasycznych.

Czy dodatkowe półki w szafce pod TV są ważne?

Szafki pod telewizor nowoczesne mogą mieć różną budowę. Mogą być naprawdę proste w swojej konstrukcji, a mogą również posiadać dodatkowe urozmaicenia takie, jak półki. Czy dodatkowe półki są ważne w szafce, na której będzie stał telewizor? Zdecydowanie jest to dobry pomysł przede wszystkim ze względu na to, że na takich półkach można postawić dodatkowe przedmioty takie, jak chociażby dekoder do telewizora, soundbar czy konsolę do gier. Dzięki dodatkowym półkom nie będziesz musiał szukać miejsca na te przedmioty.

Jak wysoka powinna być szafka pod TV?

Prawda jest taka, że szafka pod telewizor powinna być odpowiednio wysoka, aby była dopasowana do twoich preferencji. Tylko w ten sposób będziesz w stanie wygodnie oglądać telewizję. Najczęściej optymalną wysokością dla szafki przeznaczonej pod telewizor jest 50-60 centymetrów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że duży wpływ na to jak wysoka jest szafka, ma wysokość łóżka bądź kanapy, z której będzie się oglądało telewizję. Warto więc wziąć wszystkie szczegóły pod uwagę wybierając szafki pod TV oraz inne meble metalowe dla siebie. Tylko dzięki temu będziesz wiedzieć, że są dobrze do ciebie dopasowane.