Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak utrzymać porządek w domu, gdy masz zwierzęta?

porządek

Masz psa lub kota? Nie wyobrażasz sobie swojego domu bez zwierząt, ale jednocześnie chciałbyś zadbać również o utrzymanie w nim porządku? Futrzaki w domu to wiele radości, ale również sporo bałaganu. Kochane i urocze czworonogi nie potrafią po sobie posprzątać, więc to na Tobie – ich właścicielu – leży ten obowiązek. Jak utrzymać porządek w domu ze zwierzętami? Poznaj kilka cennych porad i sposobów!

Sierść – pamiętaj o regularnym szczotkowaniu

Jesteś właścicielem pięknego pieska o długiej i grubej sierści? W takim razie ustal codzienny rytuał szczotkowania! Przy krótszej sierści psa można robić to rzadziej, jednak również należy pamiętać o systematyczności. Mimo dokładnego i regularnego czesania sierść i tak będzie osadzać się na ubraniach czy meblach, w co więc warto się wyposażyć? Specjalną rolkę z samoprzylepną nawierzchnią do czyszczenia ubrać, a także gumową rękawiczkę, która po zwilżeniu ułatwi czyszczenie kanapy czy fotela oraz sprzęt do sprzątania – wiele ciekawych propozycji znajdziesz na Leifheitsklep.pl!

Czyste mieszkanie ze zwierzakami

Powrót ze spaceru związany jest z licznymi śladami łapek na podłodze? Jest na to łatwy sposób! Trzymaj przy drzwiach ręcznik i po powrocie ze spaceru od razu wytrzyj pupilowi łapki. Kolejna sprawa – miejsce jedzenia. Podczas spożywania posiłków Twój zwierzak często rozrzuci resztki jedzenia wokół miski czy też rozleje wodę? Jadalnie dla pupili warto stworzyć w takim miejscu, w którym łatwo będzie można posprzątać – np. miski postawić na kafelkach. Oprócz tego przydatne jest takie wyposażenie jak maty antypoślizgowe, które kładzie się pod miskami.

Łatwo i wygodnie utrzymaj porządek z profesjonalnymi akcesoriami do sprzątania!

Odkurzacz dla właścicieli futrzaków z końcówkami do sierści lub środki do czyszczenia – pamiętaj jednak, żeby wybrać takie nietoksyczne dla zwierząt, a także przydatne akcesoria do sprzątania takie jak mop ze spryskiwaczem, który pozwoli na wygodne wytarcie podłogi na mokro. Wyposaż się w wysokojakościowy sprzęt i akcesoria, które posłużą na długie lata!