Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Jak długo utwardza się beton

beton

Jeśli naprawdę chcesz poznać prawdę, beton nigdy nie przestaje się utwardzać; I t nieustannie twardnieje na zawsze. Jednak ze względów praktycznych osiąga punkt, w którym dalsze utwardzanie będzie tak powolne, że stanie się niezauważalne. W tym artykule omawiamy podstawy tego, co musisz wiedzieć, jeśli zadajesz pytanie: „jak długo trwa betonowanie?”

BETON NIGDY NIE ZATRZYMUJE UTWARDZANIA

Ciągłe utwardzanie zachodzi, ponieważ cząsteczki cementu reagują z wodą w mieszance (hydratacja) i dopóki cement ma kontakt z wilgocią, nawet niewielkie pęcherzyki, będzie nadal tworzyć wiązania. Jest to minimalne po osiągnięciu „pełnej siły”, ale jest ciągłe.

CZAS UTWARDZANIA BETONU

W standardowych przypadkach przemysłowych beton o pełnej wytrzymałości jest rozpoznawany po 28 dniach. Po siedmiu dniach powinieneś mieć beton utwardzony do 70% pełnej wytrzymałości lub większej. Ale aby odpowiedzieć na pytanie: „Jak długo trwa betonowanie?”  Betonowanie trwa zwykle 24 do 48 godzin . W tym momencie pies z sąsiedztwa nie pozostawia w nim śladów stóp, ale w tym czasie należy trzymać go z dala od ciężkiego sprzętu. Większość mieszanek jest utwardzana po 28 dniach.

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA CZAS WIĄZANIA BETONU

 • Wilgoć odgrywa kluczową rolę w czasie utwardzania betonu. Jeśli w mieszance nie ma wystarczającej ilości wody, beton stwardnieje zbyt szybko, co powoduje słabszą ogólną wytrzymałość. Zbyt dużo wilgoci, często stosowane na etapie wykończenia, osłabi górną warstwę i spowoduje łuszczenie.
 • Gorące temperatury otoczenia i wiatr przyspieszają odparowywanie betonu utwardzającego wilgoć.
 • Projekt mieszanki ma wiele wspólnego z czasem wiązania betonu. Niektóre prace wymagają przyspieszaczy, ponieważ obszar musi być jak najszybciej użyteczny. Przyspieszacz wykona swoją pracę i przyspieszy czas wiązania betonu. Mieszanki przyspieszające będą ostatecznie wykazywać słabszą ogólną wytrzymałość, ale nadal będą spełniać wymagania wytrzymałościowe.

Temperatura ma również wpływ na czas wiązania betonu. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem, w jaki sposób zmienia się temperatura utwardzania betonu .

KOCE BETONOWE

Jeśli zastanawiasz się, jak długo trwa do betonu ustawione, to rozwiązanie dla swoich potrzeb konkretnych ustawień jest konkretny ogrzewania lub chłodzenia koc . Ale nie wszystkie koce są sobie równe. Rozważ następujące dwa rodzaje rozwiązań skutków gorąca i zimna:

FluxWrap firmy North Slope Chillers to przenośne urządzenie chłodzące, które chroni nowo wylany beton przed gorącem, regulując czas wiązania betonu zarówno w normalnych, jak i gorących warunkach.

FluxWrap w połączeniu z chłodnicą lub agregatem chłodniczym zapewnia optymalne rezultaty. Koc cyrkulacyjny pobiera ciepło do koca, aby schłodzić beton.

 • Zastosuj opatentowaną technologię rozpraszania ciepła Powerblanket w odwrotnej kolejności – koc chłodzący odprowadza ciepło i obniża temperaturę betonu.
 • Zabierz go ze sobą do każdej pracy. Jest łatwo przenośny.
 • Pokrycie koca i izolacja są takie same jak solidny system stosowany w produktach grzewczych Powerblanket
 • Kontroluj szybkość utwardzania świeżo wylanego betonu nawet w gorących warunkach

W zimnych warunkach koce betonowe zapewniają skuteczny i pewny sposób utwardzania betonu. Koce utwardzające Powerblanket zwiększają produkcję poprzez szybkie utwardzanie przy stałym, równomiernym cieple.

 •  Utwardzaj beton 2,8 razy szybciej niż konwencjonalne, izolowane koce
 •  Utrzymuj wilgoć podczas całego procesu nawilżania
 •  Łatwo zainstalowany i usunięty
 •  Wyprodukuj wytrzymałość na betonowanie w niskich temperaturach do 3925 psi w ciągu 72 godzin
 •  Zapobiegać cyklowi zamrażania
 •  Przed wylaniem rozmroz ziemię i mróz w miejscu pracy
 •  Skróć przestoje i zwiększ rentowność
 •  Utrzymanie zgodności z ACI przy betonowaniu w chłodne dni