Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Funkcjonalne baterie umywalkowe wyróżniające się klasycznym designem

Funkcjonalne baterie umywalkowe

Przemyślany wybór dodatków oraz mniejszych elementów instalacyjnych ma duży wpływ na wygląd całej łazienki, która w efekcie może zyskać nowoczesny lub klasyczny charakter. Godnym uwagi przykładem tego typu rozwiązań stają się baterie umywalkowe, które mimo swoich niewielkich rozmiarów przyciągają uwagę domowników oraz gości, zapewniając designerskie wykończenie łazienki. Co więcej, odpowiednio dobrana bateria umywalkowa za sprawą innowacyjnych technologii wpływa na większą oszczędność wody i energii, obniżając tym samym comiesięczne rachunki. Starannie zaprojektowane modele baterii oferuje między innymi marka Laufen, która oprócz nowoczesnych technologii zadbała o stylowe wykończenie każdego produktu.

Nowoczesne baterie umywalkowe z kolekcji LUA, które zachwycają minimalizmem

Jedna z najnowszych kolekcji marki Laufen, LUA, wyróżnia się ponadczasowymi minimalistycznymi kształtami wyposażenia łazienkowego, które świetnie sprawdzi się w łazienkach utrzymanych w różnych stylach. Proponowane w tej serii baterie umywalkowe cechują się prostym, nowoczesnym designem i występują w trzech wariantach wysokości: standardowej, medium i wysokiej. Dzięki temu baterię można z łatwością dobrać do wysokości oraz sposobu montażu umywalki. W przypadku umywalek nablatowych, które zwykle są nieco wyższe, idealnym rozwiązaniem będzie wysoka bateria umywalkowa jednouchwytowa montowana na blacie. Z kolei baterie standardowa i medium świetnie sprawdzą się do montażu na blacie lub na ceramice – w zależności od typu umywalki i preferencji domowników.

Warto również wspomnieć, że bateria umywalkowa jednouchwytowa z kolekcji LUA wyróżnia się zastosowaniem specjalnie opracowanej technologii ECO+, która wpływa na oszczędność energii i wody. Wyjątkowym rozwiązaniem okazuje się między innymi funkcja Cold Start, która sprawia, że w pierwszej kolejności włączamy wodę zimną. Dopiero po przekręceniu uchwytu w lewą stronę do zimnego strumienia dodawana jest woda ciepła, co pozwala na oszczędność wody oraz energii w sytuacji, gdy nie potrzebujemy od razu gorącego strumienia. Ponadto baterie marki Laufen wyróżniają się nowoczesnymi perlatorami, które napowietrzają strumień wody, zapewniając jej lepsze ciśnienie bez większego zużycia.

Funkcjonalne baterie The New Classic o neoklasycznym wzornictwie

W przypadku baterii umywalkowych proponowanych przez markę Laufen niesłabnącym uznaniem cieszą się również modele z kolekcji The New Classic. Wyjątkową cechą tej serii jest wzornictwo nawiązujące do neoklasycznego stylu – dzięki temu baterie umywalkowe o chromowanym wykończeniu świetnie prezentują się w połączeniu z umywalkami z tej samej kolekcji, a także ze wszystkimi innymi modelami utrzymanymi w stylu klasycznym, retro czy vintage. W efekcie oferowane baterie umywalkowe dodają łazience oryginalnego wyglądu i w estetyczny sposób dopełniają całą aranżację.

Mimo wyglądu inspirowanego designem królującym w minionych epokach baterie umywalkowe The New Classic wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnych technologii, które podobnie jak w kolekcji LUA wpływają na większą oszczędność wody, a inwestorzy mogą zdecydować się na modele jednouchwytowe oraz dwuuchwytowe, a także na baterie montowane na blacie, ceramice lub podtynkowe.