Abc4home.pl – Dom pełen wrażeń

Odmień swój własny dom

Drewniane drzwi – dlaczego warto w nie zainwestować?

drewniane drzwi

Drewno to najbardziej tradycyjny materiał na drzwi, który przez wiele lat był właściwie jedynym, z którego wykonywano tego typu materiały wykończeniowe. Dzisiaj konkurencja w tym zakresie jest znacznie większa: na rynku dostępne są drzwi z PCV, aluminium oraz wielu innych materiałów. Te drewniane nadal jednak mają bardzo wielu zwolenników. 

  1. Drewniane drzwi – klasyka, która się nie starzeje
  2. Różne projekty, wysoka jakość 

Drewniane drzwi – klasyka, która się nie starzeje

Drzwi, podobnie jak drewniane podłogi czy schody nadal znajdują bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie oraz wykończeniu wnętrz. Drewno bowiem, mimo że jest bardzo tradycyjnym materiałem, to daje ogromne możliwości aranżacyjne, sprawdza się w najróżniejszych stylizacjach i projektach wykończeniowych, nadając im jednocześnie pewnej szlachetności. Wbrew pozorom drzwi drewniane sprawdzają się nie tylko w klasycznych, tradycyjnych wnętrzach. Bardzo często sięgają po ten materiał projektanci skrajnie nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, zestawiając drewno na przykład z surowym gipsem czy metalem. Drewniane podłogi czy drzwi ocieplają wnętrza, nadają im wyjątkowego charakteru i elegancji. Niepowtarzalna faktura oraz naturalny rysunek słojów jest po prostu nie do podrobienia.

Różne projekty, wysoka jakość 

Oferta Styl Drzewa udowadnia, że drzwi drewniane mogą przybierać bardzo różne formy. Dzięki temu bogactwu modeli dopasowanie drzwi do stylu wnętrza, podłóg czy schodów nie stanowi żadnego problemu. Zaletą drewna jest jednak nie tylko bardzo duża elastyczność i wszechstronność zastosowania.

Rynek budowlany ceni drewno przede wszystkim ze względu na stabilność wymiarową, trwałość, a także termoizolacyjność. Mylą się ci, którzy próbują twierdzić, że stolarka drewniana jest mniej trwała od tej z aluminium czy PCV. W pełni naturalne wykończenie drewniane może rzeczywiście nie być odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych, producenci jednak dbają o odpowiednie zabezpieczenie produktu przez działaniem wilgoci i zmianami temperatury.

Ponadto, drewno ma bardzo dobre parametry izolacyjne. Nie występuje więc w nich zjawisko przemarzania lub skraplania wilgoci. Nowoczesne drzwi nie są także podatne na odkształcenia. Konstrukcja nowoczesnych drzwi przeciwdziała paczeniu oraz jakiejkolwiek zmianie wymiarów. Wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia drzwi drewniane są również bardzo trudne do sforsowania. Stanowią więc ważny punkt ochrony wnętrza przed kradzieżą lub włamaniem. Drzwi drewniane są więc nie tylko bardzo estetyczne, lecz także funkcjonalne.