Rolety wewnętrzne są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem do niemal każdego wnętrza. Doskonale sprawdzają się na każdej powierzchni szklanej, a łatwość użytkowania i duża dostępność to z pewnością jedne z ich głównych cech. Doskonale chronią wnętrze przed zbytnim nasłonecznieniem, zapewniają poczucie intymności i niewątpliwie stanowią dekorację okien i całego pomieszczenia.
Wybierz odpowiedni do twojego pomieszczenia rodzaj rolet.
Rolety to pojęcie bardzo ogólne, istnieje wiele ich rodzajów ze względu na różne kryteria, takie jak materiał, z którego są wykonane, wzór, konstrukcja, czy właściwości zaciemniające. Dzięki temu, możemy mówić o:
- roletach ekranowych – najpopularniejsze rozwiązanie, którego główną zaletą jest częściowe przepuszczanie światła, z powodzeniem zapewniają komfortowy cień w pomieszczeniu, zasłaniając je dodatkowo przed sąsiadami.
- roletach rzymskich – czyli synonim elegancji, najczęściej wybierane do salonu czy sypialni, wprowadzają wyjątkowy klimat w pomieszczeniu dzięki układaniu się materiału w charakterystyczne fałdy, przez co najbardziej ze wszystkich rolet nawiązują swym wyglądem do klasycznych zasłon.
- roletach plisowanych – zbudowane z plis, które zwijając można ustawiać w dowolnej części okna, dzięki nowatorskiej konstrukcji.
- roletach dzień i noc – materiał tych rolet jest złożony z dwóch typów pasów, ułożonych naprzemiennie, zaciemniających oraz transparentnych. Rolety te dają możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia wpadającego światła słonecznego.
Dopasuj roletę do swojego okna.
Jeżeli decydujemy się na rolety wewnętrzne, musimy wiedzieć, że mamy do wyboru rolety wykonane na wymiar oraz rolety o standardowych wymiarach. Jeżeli chcemy zasłonić okna o niestandardowych wymiarach lub po prostu całkowicie dopasować roletę do naszych potrzeb, musimy nieco uzbroić się w cierpliwość i zamówić produkt, który zostanie wykonany wedle naszych wytycznych. W standardzie jest usługa zmierzenia powierzchni okiennej, a także przygotowanie rolety i jej montaż.
Musisz wiedzieć, jak zbudowana jest roleta.
Rolety, niezależnie od rodzaju, składają się z kilku ważnych elementów. Jest to przede wszystkim materiał, który może mieć różne właściwości zaciemniające. Przy jego wyborze, należy uwzględnić grubość splotu – im grubszy, tym większy poziom zaciemnienia, a także takie cechy, jak kolor, wzór, faktura. Za podnoszenie się materiału i jego opadanie odpowiadają specjalne mechanizmy, złożone z licznych elementów. Stabilne opuszczanie i podnoszenie rolety zapewniają prowadnice, które wyznaczają swego rodzaju tor, po którym porusza się materiał. W przypadku rolet kasetowych, w ich konstrukcji istotne znaczenie mają kasety, skrywające cały mechanizm oraz sam materiał i pełniące tym samym głównie funkcję estetyczną. Podnoszenie i opuszczanie rolety zapewniają łańcuszki i żyłki, a jej mocowanie do okna – specjalne uchwyty.
Montujemy roletę – sposób inwazyjny i nieinwazyjny.
Zasadniczo, wyróżniamy dwa sposoby montażu rolet, inwazyjny i nieinwazyjny.
Montaż inwazyjny
Montaż inwazyjny wymaga ingerencji w konstrukcję ściany, sufitu lub ramie okiennej. Zazwyczaj nawierca się otwory, do których wkręca się element mocujący roletę. Ten sposób montażu stosowany jest w przypadku większości rolet.
Montaż nieinwazyjny dedykowany jest do niemal wszystkich rodzajów rolet. Warto go zastosować w sytuacjach, gdy nie jesteśmy w stanie wygospodarować powierzchni do zrobienia otworów dla montażu inwazyjnego. Mamy wówczas dwie możliwości zawieszenia rolety, przez przyklejenie lub zamocowanie na specjalnych uchwytach.
Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.
Więcej artykułów
3 powody, dla których warto mieć serwis obiadowo-kawowy
Jak wybrać drzwi zewnętrzne nowoczesne i dębowe drzwi wewnętrzne?
Interaktywne lampy sypialniane jako element inteligentnego domu