Budownictwo szkieletowe (kanadyjskie) stanowi jeszcze bardziej powszechną technikę wykorzystywaną już nie jedynie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Niemczech, lecz także w naszym kraju. Domy szkieletowe są ciepłe, ekologiczne oraz ekonomiczne, natomiast co więcej, ich budowa trwa zwykle blisko trzech – czterech miesięcy. Domy w technice kanadyjskiej można szybko zaprojektować oraz zrobić w modelu energooszczędnym, ponieważ ich podstawowy materiałem budulcowym jest produkt izolujący termicznie – wełna mineralna.
Budowa domów szkieletowych
Zaletą pochodzącą z wykorzystania budownictwa szkieletowego są szybkość oraz precyzja realizacji. Dom jest stawiany prawie w modelu przemysłowym, natomiast pod klucz gotowy jest w przeciągu dwóch-trzech miesięcy. Konkretne fragmenty składowe naszej budowy tj. drewniane ściany nośne, sufit i więźbę dachową tworzy się w wytwórni. Skompletowane elementy montuje się na stworzonym fundamencie już na terenie budowy. Gotowe projekty do budowy znajdziesz na https://archido.pl.
Zalety domów szkieletowych – energooszczędność oraz szybkość budowy
Brak ufności względem domów szkieletowych to przede wszystkim rezultat niewielkiej wiedzy na temat tego rodzaju budowy budynków. Metoda owa sprawdzona jest w wielu krajach zachodnich oraz cieszy się dużą popularnością. Duża wartość inwestycji w domy szkieletowe, to szybkie tempo budowy. Pełny mechanizm budowy budynku szkieletowego zazwyczaj nie przewyższa trzech miesięcy. Niewątpliwie czas budowy domu szkieletowego zależny jest od jego gabarytów.
Zalety domów szkieletowych – bardzo łatwo jest zmodernizować
Dom szkieletowy bardzo łatwo także przebudować bądź w razie konieczności – rozbudować. Jest zatem doskonałym doborem dla młodych rodzin, jakie z biegiem lat się zwiększają. Mnóstwo osób ceni sobie także to, iż budynek powstaje z ekologicznego materiału, którym jest drzewo opalane. Drzewo jest niewątpliwie właściwie zrobione, tak, żeby nie było łatwopalne oraz wrażliwe na działanie pleśni, grzybów, lub szkodników. Doskonale wybudowany budynek, z doskonałej klasy drzewa jest bardzo wytrzymały oraz mocny, możemy zatem być pewni, iż przetrwa długie lata.
Jakie są ceny domów szkieletowych?
Naprawdę nie istnieje prosta odpowiedź na tak przedstawione pytanie. Domy szkieletowe można zbudować w niezwykle zróżnicowanych przedziałach cenowych. Wszystko zależy od cennika danych wykonawców oraz poziomu utrudnienia prac. Proste projekty domów szkieletowych powinny być tańsze w wykonaniu aniżeli domy o złożonym kształcie. Pochodzi to z oczywistych trudności w budowie złożonej konstrukcji nośnej.
Więcej artykułów
Cennik okien PCV (i nie tylko) – co i jak go kształtuje?
Wzmacnianie integralności konstrukcyjnej: Siła kotw chemicznych
Jak kupić farby na ścianę o nietypowych kolorach?